مدیر نمایندگی آستان قدس در لرستان خبر داد،

بیش از 15هزار درخت انجیر گرفتار در سیل لرستان آزادسازی شده‌اند

۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۵:۳۵
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان گفت: با کمک 9 دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کشور، عملیات نجات درختان سیل زده انجیرستان استان لرستان در حال انجام است.
حجت الاسلام قاسم متقی‌نیا مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان در گفت‌وگو با آستان نیوز گفت: از فعالیت‌های ویژه گروه‌های جهادی مستقر در مناطق سیل‌زده لرستان نجات درختان انجیرستان است که با حضور 9 دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کشور این باغات در حال احیا هستند.
وی افزود: در این طرح امدادی دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، البرز، اردبیل، قم، یزد و کردستان با راهبری این دفتر نمایندگی اقدام به پاکسازی و نجات درختان گرفتار در گل ولای کردند.
متقی‌نیا تصریح کرد: تعداد نیروهای جهادی حاضر در عملیات احیا باغ‌های انجیرستان 900 نفر بوده که از این تعداد 680 نفر از روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه هستند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان افزود: تعداد 127 قطعه باغ و بیش از 15 هزار درخت احیاء شده و طی روزهای آینده نیز عملیات آزادسازی 40 قطعه باغ و بیش از 6 هزار درخت در دست اقدام است.
وی ادامه داد: روستاهای مناطق دمرود افرینه، سرنجه، کلات زیودلر، برگلان و زورانتل در مجموع تعداد 111 قطعه باغ و بیش از 14 هزار درخت دارند که با مشارکت گروه‌های مردمی و خادمیاران رضوی در حال رهاسازی این باغات هستیم.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان در پایان گفت: تعداد ماشین آلات در اختیار این دفتر نمایندگی 11 دستگاه باب کت، 2 دستگاه لودر و 4 دستگاه کمپرسی است.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود