برپایی غرفه شهیدان در حرم حضرت معصومه(س)

۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۴:۳۴
خادمیار کانون خادمیاران شهداء دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم گفت: به مناسبت دهه کرامت غرفه شهدا در صحن فاطمی آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) برپا شده است.
به گزارش آستان نیوز، مجتبی سیاری با اشاره به فعالیت های کانون خادمیاری خانواده معظم شهداء در دهه کرامت اظهار داشت: غرفه شهیدان در صحن فاطمی حرم حضرت معصومه(س) برپا شده است که هدف از این کار ترویج و نشر فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس و مدافعین حرم، تحکیم پیوند عاطفی و ارزشی بین نسل جوان دوران دفاع مقدس با نسل جوان امروز است که مدافعین حرم ما مصداق نسل جوان امروز ما هستند که با دفاع از حریم اهل بیت(س) در سوریه تداومی از دفاع مقدس بودند.
او معرفی شهدای دفاع مقدس، انقلاب و مدافعین حرم و به ویژه شهدای زن را از دیگر اهداف خواند و گفت: روایتگری توسط راویان به همراه خانواده های شهداء از جمله کارهایی است که ما در غرفه انجام می دهیم که راویان به معرفی شهدا از جمله شهدای دفاع مقدس، انقلاب اسلامی ، مدافعین حرم، شهدای دفاع از وطن، شهدای هسته ای و شهدای هفت تیر می پردازند اما محوریت کار ما شهدای مدافع حرم و شهدای زن هستند که ما حدود 130 زن شهیده در استان قم داریم.
جانشین کانون خادمیاران خانواده های معظم شهدای توزیع رزق شهدا را از دیگر فعالیت ها عنوان کرد و افزود: رزق شهدا نوعی معرفی شهدا می باشد که در غالب کارت معرفی، ویژگی های شهیدان به بازدیدکنندگان ارائه می شود.
سیاری بیان کرد: کارت نائب شهید کار دیگری است که ما در غرفه شهداء انجام می دهیم که برای کل شهدای مدافع حرم استان قم و شهدای زن کارت نائب شهید طراحی و چاپ شده که در یک سمت آن عکس و مشخصات شهید قرار گرفته و در طرف دیگر آن زیارتنامه حضرت معصومه(س) قرار گرفته است که هر زائر به نیابت از یک شهید در هر سفر و مکان زیارتی، زیارت می کند.
خادم شهداء ادامه داد: درغرفه یک فضاسازی برای شهیدان انجام شده که هر شب یک خانواده شهید مدافع حرم در برنامه ما دعوت می شوند و با توجه به مخاطبی که داریم همسر، پدر، مادر، فرزند و برادر شهید با مخاطب ما ارتباط رودررو برقرار می کند.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید