نمایشگاه «رواق رضوی» در پیاده راه فرهنگی شهر رشت دایر شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۰۰:۰۹
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان گفت: همزمان با دهه کرامت نمایشگاه فرهنگی، خدماتی «رواق رضوی» با مشارکت خادمیاران رضوی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت دایر شد.
به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت دهه کرامت در دفتر آستان قدس رضوی با بیان اینکه مجموعه نمایشگاه «رواق رضوی» در پیاده راه فرهنگی شهر رشت دایر شده، اظهار کرد: مجموعه خادم یاران فرهنگی آستان قدس رضوی با سعی و تلاش فراوان این نمایشگاه را فراهم کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه کلیه بودجه آستان قدس از نذورات و موقوفات است، افزود: هزینه‌های نمایشگاه‌ از طریق خیرین تأمین می‌شود.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان با بیان اینکه برنامه ورزش باستانی در شب ولادت امام رضا(ع) هم‌زمان با سراسر کشور در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می‌شود، گفت: حمل پرچم رضوی از طریق دوچرخه‌سواران تا حرم آقا سید جلال‌الدین اشرف در روز جمعه انجام می‌شود.
مهدوی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی در سواحل گیلان بیان کرد: با توجه به وضعیت فرهنگی سواحل برنامه ما این است که در سواحل پرتردد شهرستان رشت، مدیریت خاص فرهنگی و تبلیغی را برای سالم‌سازی فضای سواحل جهت تفریح و نشاط امن و سالم خانوادگی در تابستان برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه طرح فرهنگی در سواحل از روز جمعه آغاز می‌شود، تصریح کرد: این طرح در سالروز واقعه تأسف‌بار جنایت رضاخان قلدر پهلوی در مسجد گوهرشاد و در سالروز قتل‌عام زنان عفیف ایرانی در مسجد گوهرشاد آغاز می‌شود.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان با اشاره به برپایی ایستگاه مذهبی در ساحل امین‌آباد رشت تصریح کرد: توزیع نذورات، برنامه‌های شادی‌آفرین برای کودکان و جنگ شادی با حضور خانواده به تعظیم شعائر بپردازیم و با حضور خادمان امام رضا (ع) کنار پرچم آستان قدس رضوی به جنگ فرهنگی رسانه‌های بیگانه برویم.
مهدوی با اشاره به تجمع بانوان رضوی با حضور ارادتمندان به امام رضا(ع) در پیاده راه فرهنگی رشت گفت: این تجمع فردا رأس ساعت ۱۷ در پیاده راه فرهنگی رشت با سخنرانی خانم مینا علی نژاد و خواهر شهید مدافع حرم قربانخانی برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: کمک‌رسانی ۱۵۰ خادم یار رضوی در زمان سیل به مردم سیل‌زده، کمک بیش از ۱۲۰ میلیون تومانی لوازم‌خانگی و مصرفی به محرومان، کمک ۱۲۰ میلیون تومانی به گروه‌های جهادی برای کمک به مناطق سیل‌زده و مناطق محروم گیلان، توزیع ۱۰۰ کیلو گوشت بین نیازمندان و اعزام ۱۲۰ پاکیان به مشهد مقدس از دیگر برنامه‌های آستان قدس در ماه‌های گذشته بود.
 
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید