حضور خدام رضوی در 40 شهر و روستای استان چهارمحال و بختیاری

۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۶:۴۰
خدام کاروان زیرسایه خورشید در 40 شهر و روستای استان چهارمحال و بختیاری در ایام دهه کرامت و در قالب کاروان زیرسایه خورشید حضور می یابند.
به گزارش آستان نیوز، جشن‌های زیر سایه خورشید برای دوازدهمین سال پیاپی در کشور و هفتمین سال در استان چهارمحال و بختیاری، همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود.
امسال نیز پنج خادم حرم مطهر رضوی متشکل از یک روحانی، یک مداح، یک مدیر کاروان و دو خادم در ۱۷ شهر و ۲۳ روستای استان حضور خواهند داشت.
جشن‌های «زیر سایه خورشید» از نوزدهم تیرماه و با حضور کاروان خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) آغاز می‌شود و این خادمان تا بیست و سوم ماه جاری در بیش از ۴۰ برنامه در پنج شهرستان کوهرنگ، سامان، فارسان، بن و شهرکرد حضور خواهند داشت.
از جمله مهم ترین برنامه‌های پیش‌بینی شده ‎ در مدت حضور خادمان حرم رضوی در این استان، می توان به دیدار با نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه و جماعات و مسئولان استان، غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با اعضای تشکل‌های اسلامی، حضور در مراکز حوزه علمیه استان، دیدار با خانواده‌های شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، حضور در مراکز علمی، انتظامی و رژه نیروها مسلح اشاره کرد.
حضور خادمان بارگاه مقدس رضوی در مناطق محروم و سخت‌گذر استان چهارمحال و بختیاری، یکی دیگر از برنامه‌های شاخص در این ایام به شمار می رود که در این راستا حضور خادمان در مناطق محرومی که گاه در طول یکسال پای هیچ مسئولی به آنجا باز نمی‌شود، سبب دلگرمی ساکنان و تقویت فضای معنوی در این مناطق می‌شود.
مجموعه فرهنگی مذهبی عاشقان ولایت شهرکرد همزمان با دهه کرامت و حضور خادمان رضوی در این استان اقدامات متعددی را در دستور کار دارد که می توان توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته نمک و ۵۰۰ بسته متبرک به ضریح مطهر امام هشتم(ع) در میان مردم، حضور در بقاع متبرکه استان، بازدید از مراکز معلولان، بیمارستان‌ها و دلجویی از بیماران و معلولان، حضور در مراکز اصلاح و تربیت و زندان‌ها و... را نام برد.
لازم به یادآوری است، در سال گذشته و همزمان با حضور خادمان رضوی در استان چهارمحال و بختیاری، 2 اتفاق ویژه رقم خورد که طی آن رضایت از دو خانواده گرفته شد که این امر به نجات یک جوان از چوبه دار انجامید، همچنین جذب کمک از سوی وزیر بهداشت به منظور درمان و خرید دستگاه برای یک بیمار صعب‌العلاج در استان حاصل شد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید