خوزستان در استقبال از کاروان خدام رضوی سنگ تمام گذاشت

۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۱۹:۱۴
مردم خوزستان در هوای داغ این روز های اهواز در استقبال از کاروان خدام رضوی سنگ تمام گذاشتند.
به گزارش آستان نیوز، در نخستین روز از دوازدهمین دوره جشن های زیر سایه خورشید به میزبانی خوزستان در بازار امام خمینی(ره) اهواز شاهد حضور با شکوه و حماسی دیگری از مردم این دیار در استقبال از کاروان زیر سایه خورشید بود.
این حضور به گونه ای بوده که علاقه مندان یک ساعت قبل از زمان رسمی اعلام شده، در ابتدای بازار حاضر شده بودند تا صحنه های زیبایی از عشق و دلدادگی مردم خوزستان، دروازه ورود تشیع، به امام مهربانی ها را رقم بزنند.
با رسیدن ماشین خدام بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) و حضور آن ها در میان مردم، حس و حال عجیبی در فضا پراکنده شد، به گونه ای که بسیاری از افراد حاضر در برنامه اشک از دیدگانشان جاری شده و حاجت های خود را با توسل جستن به پرچم متبرک بارگاه نورانی رضوی از این حضرت طلب کردند.
پس از قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) توسط خادمان زیر سایه خورشید، سیل جمعیت به همراه خدام رضوی در بازار روانه مسجد شدند و نماز مغرب و عشا را در آن مکان مقدس اقامه کردند.
شایان ذکر است کاروان زیر سایه خورشید از سیزدهم تا بیست و چهارم تیر ماه جاری در سراسر این استان و شهرهایی همچون اروند کنار، شوشتر، ماهشهر، رامهرمز، آبادان، دزفول، هفتکل، خرمشهر، امیدیه، شادگان، رامشیر، اندیمشک و... به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
از جمله برنامه های کاروان زیرسایه خورشید در این استان می توان به دیدار با خانواده شهیدان ارتش، خانواده شهیدان نیروی انتظامی، خانواده شهیدان حادثه تروریستی، خانواده شهیدان مدافع حرم سید عمار، خانواده شهدای مسجد و... اشاره کرد.
حضور در بیمارستان جانبازان قطع نخاعی، بیمارستان سلامت، بوستان جانبازان اعصاب و روان نیز بخشی دیگر از این برنامه ها به شمار می رود.
جشن رضوی 2 هزار نفری برنامه دیگری می باشد که در بسیاری از شهر های این استان میزبان دلدادگان حضرن رضا(ع) خواهند بود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید