به مناسبت ایام شهادت حضرت علی(ع)،

شاعران آذربایجان شرقی میهمان «عصر شعر علوی» تبریز می‌شوند

۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۷
عصر شعر علوی «رسم دعبل» به مناسبت ایام شهادت حضرت علی(ع) به همت کانون خادم‌یاری شعر و ادب رضوی آذربایجان شرقی در شهر تبریز برپا می‌شود.
به گزارش آستان نیوز، عصر شعر علوی در قالب رسم دعبل با حضور اهالی شعر و ادب، چهارشنبه، هشتم خرداد 1398 ساعت 18 در حوزه هنری آذربایجان شرقی به نشانی چهارراه شریعتی، پردیس سینمایی قدس برگزار خواهد شد و شاعران آیینی این استان، مشق عشق خود را به حضرت علی(ع) تقدیم می‌کنند.
برپایی این محفل ادبی با همکاری انجمن ادبی رضوی وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی و حوزه هنری این استان با هدف بزرگداشت ایام شهادت مولا متقیان علی(ع)، اشاعه فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) و رشد و تعالی شعر آیینی در کشور به عنوان هشتمین نشست انجمن ادبی رضوی تبریز صورت می‌گیرد.
از عموم علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم معنوی که هم‌زمان با بیست و سوم ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، دعوت به عمل می‌آید.
لازم به ذکر است، انجمن ادبی رضوی آذربایجان شرقی با رویکرد آموزش به شاعران نسل نوجوان و جوان و برپایی جلسه شعرخوانی ماهانه و خوانش و بررسی شعرهای آیینی به ویژه رضوی در شهریورماه 1397 زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی افتتاح شد. کانون خادم‌یاری شعر و ادب رضوی تبریز نیز هم‌زمان با راه‌اندازی این انجمن فعالیت خود را در این استان آغاز کرد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید