مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی:

مبانی انقلاب اسلامی برگرفته از آموزه‌های رسول‌الله است

۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۸:۱۴
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی گفت: مبانی انقلاب اسلامی برگرفته از آموزه‌های رسول‌الله است.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام اکبر نوروزنژاد مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی در سخنرانی مراسم بیست و دو بهمن ماه ۹۷ که در جمع مردم شهرستان شوط حضور داشت با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و قدردانی از حضور باشکوه مردم این شهرستان خاطرنشان کرد: مردم غیور و متدین شهرستان شوط با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه حماسه آفرینی کرده و به شکل باشکوهی در این روز با همدلی و هم صدایی حاضر شدند که جای تقدیر و قدردانی دارد.
وی افزود: امام خمینی(ره) آن راهی را انتخاب کرد و انقلابی را ایجاد نمود در امتداد انقلاب رسول الله بود که بزرگترین مبنای آن ظلم ستیزی، استکبار ستیزی و طاغوت ستیزی است، اسلامی که توسط پیامبراکرم(ص) ظهور و بروز یافت، بزرگ شده این مکتب روح الله درس اسلام را از رسول الله یاد گرفت و از طاغوت اجتناب کرد.

شرط رسیدن به وحدانیت و توحید اجتناب از طاغوت است
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی بیان داشت: شرط رسیدن به وحدانیت و توحید اجتناب از طاغوت است همانگونه که در سوره بقره می فرماید:« وَ الَّذينَ اجْتَنَبُوا الطَّاغُوتَ أَنْ يَعْبُدُوها وَ أَنابُوا إِلَى اللَّهِ لَهُمُ الْبُشْرى‏ فَبَشِّرْ عِبادِ/ و کسانی که از طاغوت کناره‌گیری کردند، از اینکه بپرستندش، و به خدا بازگشتند، [فقط] برایشان بشارت! پس، بشارت بده بندگانم را …».
حجت الاسلام نوروزنژاد تصریح کرد: اباعبدالله الحسین(ع) در راه طاغوت ستیزی از جان، مال و فرزندان خویش گذشت کرد و فریاد « هَیْهَات مِنَّا الذِّلَّه» سر داد، امامی که اقتدا کرد، ایستادگی نمود و قیام خویش را تا ابد بر ضد طاغوت بر آزاده خواهان دنیا ماندگار گذاشت.
وی با بیان اینکه شعارهای انقلاب برگرفته از نهضت اباعبدالله الحسین(ع) است، افزود: شعارهایی که استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است، شعارهایی که مبنای انقلاب و استکبار ستیزی است و مبنای عدالت محوری است چراکه انقلاب ما انقلاب مستضعفین بوده و تماماً برگرفته از آموزه های رسول الله و آموزه های فاطمی است، امام راحل آموزه ها را در این مکتب آموخته است از اولین مادر شهیده ای که فاطمه(س) نام داشت و راه بصیرت را به ما آموخت .
وی افزود: بعد از چهل سالگی انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب اشاره فرمودند که چهل سالگی انقلاب به معنای پیری انقلاب نیست، بلکه به معنای پویایی انقلاب است، رشد انقلاب است و با تجربه بودن آن است لذا پیام این راهپیمایی به صورت صریح و شفاف این است که ای استکبار جهانی، ای آمریکا هر اندازه به ما مردم ایران اسلامی فشار تحمیل کنید و تحریم های ما را روز به روز سخت تر بگیرید، ما از آموزه های خویش عقب بر نمی گردیم و شعار همیشگی ما مرگ بر آمریکا است.
حجت الاسلام نوروزنژاد اذعان داشت: مردم کشور ما ایستادگی و استکبارستیزی کردند تا در مقابلش زیر بار ذلت نروند، در این راه ها جان ها، خون ها و آبرویش را هزینه کردند با تحریم و تهدیدها ما را نمی توانید بترسانید چراکه امروزه ایران اسلامی قله های موفقیت را مانند همیشه در حال پیمودن است و دستاوردهای بسیاری در زمینه موشکی، هسته ای و علمی به دست آورده و دشمن از این واهمه و وحشت دارد که مسلمانان و شیعیان مبادا به قدرت جهانی تبدیل شوند و با تمام توان سعی می کنند اسلام را زمین گیر کنند.
وی افزود: مردم ایران، مردم شریف و ولایتمداری هستند که در طول تاریخ در صف اول صیانت از ارزش ها و آموزه های اسلامی حاضر شدند؛ لذا می طلبد مسئولین با پشتکار و حمایت بیشتری در رفع مشکلات معیشتی و زندگی مردم شریف تلاش کنند و مبادا از این امر مهم غفلت کنند چرا که مردم مومن و متعهد ما با فداکاری از جان و مال خویش در صحنه های مختلف حضور داشتند و این وظیفه ای است بر مسئولین که با جان و دل در جهت رفع مشکلات مردم تلاش شبانه روز به کار گیرند.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید