333 وام ازدواج توسط آستان قدس به نو عروسان استان مرکزی اعطا می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۰۱:۲۸
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی با اشاره به ثبت نام ۴ هزار و ۵۰۰ خادمیار رضوی در استان مرکزی گفت: بیش از ۲۵ هزار زائر اولی و محروم از استان مرکزی به مشهد اعزام شدند.
به گزارش آستان نیوز، محمد بخشی ظهر امروز در جلسه نشست خبری تشریح ویژه برنامه های دهه کرامت نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی اظهار داشت: از ابتدای سال 95 دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراسر کشور احداث شد و به عنوان دفتر استانی فعالیت خود را شروع کرد.
وی افزود: محور اصلی فعالیت دفاتر استانی فعالیت‌های فرهنگی و کمک به محرومیت‌زدایی است که با استفاده از ظرفیت کانون‌های خادمیاری و خادمیاران داوطلب رضوی که در استان مرکزی بیش از 4 هزار و 600 خادمیار داریم، در راستای فعالیت‌های آستان قدس رضوی ارائه خدمت می‌کنند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی ادامه داد: در انجام فعالیت‌ها از موازی‌کاری جلوگیری می‌شود و با تفاهم‌نامه‌هایی که با نهادهای فرهنگی و حمایتی بسته شده هدف ما هم‌پوشانی و کمک به آنها است.
بخشی بیان کرد: با دستگاه‌های استان از جمله کمیته امداد، بسیج و سایر دستگاه‌ها در زمینه خدمت‌رسانی به مردم همکاری می‌کنیم.

150 کانون خادمیاری در استان مرکزی فعالیت می‌کنند
وی تصریح کرد: در شهرستان اراک حدود 87 کانون خادمیاری محلی و در استان مرکزی بیش از 150 کانون خادمیاری داریم، مساجد به عنوان کانون‌های خادمیاری در زمینه شناسایی محرومان محله، فعالیت‌های فرهنگی و برنامه‌های محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کنند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در زمینه محرومیت‌زدایی 8 کانون تخصصی از جمله کانون تخصصی اردوهای جهادی، اشتغال‌زایی و تامین سبد کالا و مایحتاج روزانه نیازمندان داریم که پشتیبانی‌کننده کانون‌های محلی هستند همچنین 12 کانون خادمیاری تخصصی در زمینه فرهنگی فعالیت می‌کنند.

اعزام بیش از 25 هزار زائر اولی و محروم از استان مرکزی به مشهد
بخشی اضافه کرد: بیش از 25 هزار زائر اولی و محروم از استان مرکزی با حمایت آستان قدس در سه سال گذشته به مشهد مقدس اعزام شدند.
وی افزود: برای اعزام به مشهد مقدس زائران باید بالای 40 سال سن داشته یا در مدت 10 سال گذشته به مشهد مقدس اعزام نشده باشند که توسط کانون‌های خادمیاری شناسایی سپس به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی عنوان کرد: در سراسر کشور بیش از 260 هزار خادمیار رضوی داریم که به مردم خدمت می‌کنند.
بخشی ادامه داد: امسال یک میلیارد تومان هزینه وام ازدواج برای زوج‌های جوان در نظر گرفته شده که در دهه کرامت در شهرستان‌ها تقسیم می‌شود، در سال گذشته هم یک میلیارد تومان اعتبار داشتیم که اعتبارات جذب شد و در اختیار زوج‌های جوان قرار گرفت.

تشریح اقدامات خادمیاران رضوی در دهه کرامت
در این جلسه حجت‌الاسلام رفیعی، معاون فرهنگی دفتر آستان قدس رضوی در استان مرکزی با اشاره به ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت در استان مرکزی گفت: پانزدهم تیرماه در پارک بانوان اراک ویژه برنامه‌ای همراه با سخنرانی و مولودی ویژه دختران جوان و در زورخانه اراک ساعت 17 مراسم ورزش باستانی به مناسبت دهه کرامت برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام رفیعی افزود: شانزدهم و هفدهم تیرماه دیدار خانواده شهدا و جانبازان انجام می‌شود همچنین با همکاری کانون کتاب و کتابخوانی برنامه‌ای با حضور نویسنده کتاب(دلتنگ نباش) با هدف پرداختن به کتاب در پاتوق کتاب طلائیه برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: هجدهم تیرماه با امضای تفاهم‌نامه همکاری با معاونت درمان علوم پزشکی استان مرکزی در راستای طرح خدمات پزشکی محرومان این کار برای کمک‌رسانی به محرومان انجام می‌شود.
معاون فرهنگی دفتر آستان قدس رضوی در استان مرکزی خاطرنشان کرد: در هجدهم تیرماه کانون‌های خادمیاری ساعت 18 از بیماران بیمارستان خوانساری اراک بازدید می‌کنند و توسط کانون خانواده شهدا دیدار با خانواده شهدا انجام می‌شود.
حجت‌الاسلام رفیعی افزود: نوزدهم تیرماه مراسم زیارت عاشورا و تجمع خادمیاران رضوی ساعت 17 در کانون بسیج، آغاز به کار طرح رواق رضوی در آستان مقدس امامزادگان عبدالله(س) و آمنه خاتون(س) ، کانون کتاب و کتابخوانی، خاطرات رزمندگان فاطمیون با حضور نویسندگان کتاب انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: 20 تیرماه حضور در گلزار شهدا و مدافعان حرم و 21 تیرماه محفل انس با قرآن کریم و تواشیح و 22 تیرماه جشن شب میلاد امام رضا(ع) در آستان امامزادگان عبدالله(ع) و آمنه خاتون(س) برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی دفتر آستان قدس رضوی در استان مرکزی عنوان کرد: از ابتدای دهه کرامت ایستگاه صلواتی در موسسه میقات‌الرضا(ع) شروع به کار می‌کند و اجرای طرح تقسیم 333 وام ازدواج زوج‌های جوان از جمله برنامه‌های آستان قدس رضوی در استان مرکزی است.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود