نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) دارند‌

۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۰
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مردم اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) داشته و شیعه و سنی محب اهل‌بیت هستند.
به گزارش آستان نیوز، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی عصر دیروز در دیدار با کاروان «زیر سایه خورشید» که در دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار داشت: خداوند را شاکریم که میزبان بیرق متبرک امام رضا(ع) در استان کردستان هستیم.
وی افزود: هرساله در دهه مبارک کرامت عطر و بوی امام رضا(ع) در استان کردستان به شمام می‌رسد و مردم از بیرق متبرک ایشان استقبال بی‌نظیری می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با ذکر اینکه حضرت معصومه(س) جایگاه بسیار والایی در نزد خدا داشتند، تصریح کرد: وجود این دو شخصیت و خواهر و برادر بزرگوار در ایران افتخار بسیار بزرگی است چراکه شخصیتی کریم و کریمه و بسیار بخشنده داشتند.
وی ادامه داد: افرادی که حضرت معصومه(س) را به‌خوبی شناخته و نسبت به این شخصیت معرفت پیدا کنند بهشتی خواهند شد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: امام رضا(ع) با جایگاه ویژه خود نزد خدا همچون خورشیدی درخشان در دنیا می‌درخشد و فرمایشات ایشان روشنایی‌بخش بوده به‌طوری که دنیا را روشن می‌کند.
وی رسیدن به بهشت را در گرو شناخت خدا، صادقین و اهل‌بیت(ع) دانست و اظهار کرد: اهل‌بیت(ع) برای اجر و خدمت در راه خدا تلاش کردند و توسل به آنها تمام نیازها از جمله فکری و مادی را برطرف می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مردم متدین کردستان به اهل‌بیت(ع) عشق ورزیده و باید این علاقه نمایان شود چراکه برای رسیدن به بهشت باید این راه را در پیش گرفت.
وی یادآور شد: مردم اهل‌سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) داشته و این مسئله نیز به خوبی در روایات آمده، به‌طوری که امام شافعی هم اشعاری زیبایی درباره محبت اهل‌بیت(ع) سروده و علی‌رغم رسوبات فکری مردمان آن زمان علیه امام علی(ع)، با اشعار خویش از این امام بزرگوار دفاع کردند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: امام محمد غزالی که مورد احترام همه اهل‌سنت بوده امام رضا(ع) را سلطان سلاطین خوانده و احترام و جایگاه ویژه‌ای را برای ایشان قائل بود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی وجود بیرق متبرک امام رضا(ع) را در استان منشاء خیر و برکت خواند و اظهار کرد: امیدواریم توفیق همراهی با اهل‌بیت(ع) نصیب همه مردم شود چراکه شیعه و سنی همه محب اهل‌بیت(ع) هستند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود