82 شهر و روستای استان گلستان میزبان جشن های زیر سایه خورشید می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۲۰:۳۰
برنامه‎های جشن زیر سایه خورشید در دهه کرامت و امامت در ۳۰ شهر و ۵۲ روستای استان گلستان برگزار می‎ شود.
به گزارش آستان نیوز، در سال جاری همانند سال‎های گذشته خادمان حرم مطهر رضوی در قالب کاروان های زیرسایه خورشیدبا سه عنوان و در سه گروه «معین الضعفا»، «شمس الشموس» و «غریب القربا» به اجرای برنامه های متنوع در شهرها و روستاهای این استان می پردازند.
بر این اساس، کاروان های «معین الضعفا» در شرق استان، «شمس الشموس» در مرکز استان و «غریب القربا» در غرب استان مستقر می‎شوند و 42 عنوان برنامه را در استان برگزار می‎کنند.
250 تشکل در سطح استان گلستان متولی برگزاری برنامه‎های جشن‎های دهه کرامت و امامت و زیرسایه خورشید است.
همچنین جشن متمرکز استانی در قالب جشن زیرسایه خورشید با حضور خدام رضوی در مرکز استان گلستان برگزار می‎شود.
علاوه بر این، 40 جهیزیه برای جوانان استان گلستان در راستای ترویج ازدواج آسان در استان تدارک دیده شده که با حضور خدام رضوی این جهیزیه‎ها در دهه کرامت اهدا خواهد شد.
همایش تقریب مذاهب در شهرستان گنبد کاووس و گرگان از دیگر برنامه‎های جشنواره زیر سایه خورشید است و با توجه به شعار محوری دهه کرامت مبنی بر «خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل البیت(علیه‎السلام)» اقدامات خوبی در این مسیر با برگزاری جشنواره‎های زیر سایه خورشید برنامه ریزی شده است.
لازم به یادآوری، در طی حضور کاروان زیرسایه خورشید در این استان، برنامه هایی همچون دیدار با خانواده شهیدان، جانبازان، محرومان، معلولان ذهنی زیر 14 سال، بیماران بیمارستان و همچنین بازدید از مراکز نظامی و انتظامی و حضور در مراکز قرآنی انجام خواهد شد.
غبار روبی مزار شهدا گمنام و غبار روبی ضریح و دیدار با خادمیاران رضوی، برگزاری مسابقه عروسک های با حجاب با همکاری پیش دبستان و مهدهای قرآنی، ایجاد رادیو کرامت با همکاری کانون های حوزه فرهنگی، برپایی شعر خوانی شاعر منتخب جشنواره شعر رضوی، نمایش چند پرده از عبور امام و حدیث ثلثله الذهب و نمایش مناظره علمی حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام، ایجاد غرفه خبر و مصاحبه زنده توسط رسانه ها، برگزاری غرفه معرفی محصولات تولید ایران در راستای رونق تولید در زمینه های مختلف و محصولات گوناگون بصورت نمایشگاه های بین المللی، بخشی دیگر از این برنامه ها را به خود اختصاص داده است.
علاوه بر این، غرفه فضای مجازی با موضوعات تقوای مجازی، رژیم مصرف مجازی، مقابله با آسیب های مجازی، بهره برداری از فرصت های مجازی، توزیع محتوای چند رسانه ای و زیارت مجازی امام رضا در دهه کرامت رضوی برپا خواهد شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید