اجرای 400 عنوان برنامه فرهنگی «دهه کرامت» در آذربایجان غربی

۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۶:۰۹
مدیرنمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان‌ غربی گفت: امسال در دهه کرامت ۴۰۰ عنوان برنامه با حضور خادمین حرم امام رضا(ع) در استان برگزار خواهد شد.
 به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام اکبر نوروزنژاد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه آذربایجان‌غربی به تشریح فعالیت‌های دفتر آستان قدس رضوی در آذربایجان‌غربی پرداخت و بیان داشت: نگاه آستان قدس رضوی به بحث خدمت به مردم یک نگاه جهانی و کلان است.
وی افزود: محرومیت‌زادیی، رسیدگی به وضع و معیشت مردم، ساماندهی وقف و نذورات مردمی به امام رضا(ع)، ایجاد شبکه خادمیاری و ثبت نام از داوطلبین به خدمت به امام رضا(ع) و ترویج سبک زندگی رضوی از جمله مأموریت‌های دفتر آستان قدس رضوی در استانهاست.
مدیرنمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان‌ غربی بیان داشت: بیش از 2000 نفر در کانو‌های تخصصی خادمیاری رضوی در استان ثبت نام کرده‌اند و این افراد در محل زندگی خود به فعالیت‌های فرهنگی و خدمت به امام رضا(ع) مشغول هستند.
وی در ادامه از جمع‌آوری ۵۰ میلیون تومان نذورات مردمی توسط دفتر آستان قدس رضوی در آذربایجان‌غربی خبرداد و افزود: در طول نزدیک به سه سال حدود ۵۰ میلیون نذورات نقدی از مردم جمع‌آوری و به حساب آستان قدس رضوی واریز شده است و نزدیک به یک میلیارد هم کمک‌های غیر نقدی مردمی به دفتر آذربایجان‌غربی در طول این مدت بوده است.
حجت الاسلام نوروزنژاد بیان داشت: در طول فعالیت دفتر آستان قدس رضوی در آذربایجان‌غربی ۱۰۵۰ نفر زائر اولی در قالب ۲۵ کاروان به زیارت امام رضا (ع) اعزام شدند و همچنین ارزاق مورد نیاز به مبلغ ۲۲۵ میلیون تومان در بین ۱۵۰۰ نفر نیازمند توزیع شده است.
وی گفت: برنامه چهارشنبه‌های امام رضایی هر هفته روزهای چهارشنبه در یکی از مساجد شهر ارومیه توسط دفتر آستان قدس رضوی در استان اجرا می‌شود و این برنامه از ماه مبارک رمضان شروع شده و همچنان هم ادامه دارد و در این برنامه‌ها تا به امروز هزار نفر توسط خادمیان سلامت آستان قدس رضوی استان ویزیت رایگان شده و افطاری ساده در بین ۴ هزار نفر توزیع شده است.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: بیش از ۲۵۰ نفر زوج جوان مستضعف جهت دریافت وام کمک هزینه خرید جهزیه به دفتر آستان قدس رضوی در استان مراجعه کرده‌اند که ۱۲۰ مورد وام‌های پنج میلیونی خود را دریافت کرده‌اند و بقیه هم به بانک معرفی شده‌ و در مرحله پرداخت است و مرحله دوم این طرح از ۲۱ تیر ماه شروع خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های دهه کرامت در استان اضافه کرد: برنامه‌های دهه کرامت توسط ۱۸ کانون خادمیاری آستان قدس رضوی در استان با همکاری نهادها و ارگان‌های مختلف در سطح استان برگزار خواهد شد.
مدیرنمایندگی آستان قدس ادامه داد: برگزاری همایش «دختران آسمانی»، بدرقه زوار امام رضایی، چراغانی کردن سطح شهر با همکاری شهرداری، تجلیل از خادمیاران علمی و سلامت، همایش نقش امام رضا(ع) در ترویج علوم اسلامی و طب اسلامی، برگزاری روز شعر رضوی، تجلیل از امامزادگان با همکاری اوقاف در قالب طرح «پیام‌آوران محبت و مودت»، همایش «نقش امام رضا(ع) در وحدت بین فرق و مذاهب» با حضور علمای شیعه، سنی و مسیحی در ارومیه، توزیع ۲۰۰ بسته غذایی در بین نیازمندان، تهیه و توزیع جهزیه برای ۸ زوج نیازمند، نقش امام رضا(ع) در تبلیغ دین و برگزاری مسابقات ورزشی از جمله برنامه‌های دهه کرامت است.
حجت الاسلام نوروزنژاد در پایان بیان داشت: سال گذشته با حضور خادمین حرم امام رضا (ع) ۲۰۰ عنوان برنامه در قالب طرح «زیر سایه خورشید» در استان برگزار شد و امسال پیش‌بینی می‌شود این برنامه‌ها به ۴۰۰ عنوان برسد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود