آغاز دوازدهمین جشنواره مردمی زیر سایه خورشید در گیلان

۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۰۲:۳۷
مدیر کانون جوانان رضوی استان گیلان از آغاز سلسله برنامه‌های زیر سایه خورشید در گیلان خبر داد و گفت: طی دهه کرامت ۱۰۵ برنامه متنوع فرهنگی در سطح استان باهدف احیا زیارت از راه دور امام رضا (ع) برگزار می‌شود.
به گزارش آستان نیوز، اسحاق معبود مژدهی در نشست خبری با اصحاب رسانه با محوریت دوازدهمین دوره جشنواره‌های مردمی و بین‌المللی زیر سایه خورشید در کانون جوانان رضوی رشت با اشاره به پیشینه تاریخی ایجاد کانون و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در آن اظهار کرد: از سال ۸۷ تاکنون جشن‌های زیر سایه خورشید در گیلان آغازشده و امروزه این سلسله جشن‌ها در بیش از سه هزار شهر کشور برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه جشن‌های مردمی دهه کرامت علاوه بر داخل در کشورهای خارجی نیز برگزار می‌شود، افزود: وجه تمایز برگزاری جشنواره‌های زیر سایه خورشید مردمی بودن آن است و این سلسله جشن‌ها در کشورهای خارجی نیز با تشکل های مردمی برگزار می‌شود.
مدیر کانون جوانان رضوی استان گیلان از حضور کاروان خدام امام رضا علیه‌السلام هم‌زمان با دهه کرامت در شهرها خبر داد و گفت: حضور در مزار شهدای گمنام، دیدار با مستضعفان، دیدار و عبادت از بیماران در بیمارستان‌ها ازجمله برنامه‌های کاروان خدام رضوی در شهرها است.
معبود مژدهی هدف از حضور کاروان خدام رضوی در دهه کرامت در شهرها را امام رضایی کردن کل کشور برشمرد و تصریح کرد: کاروان رضوی با حضور در شهرها سنت زیارت از راه دور را در کشور از شب ولادت حضرت معصومه تا ولادت امام رضا علیه‌السلام احیا می‌کند.
وی از افتتاح برنامه‌های دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید از فردا پنجشنبه در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: جشن میلاد کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله، استقبال از کاروان بزرگ بالغ‌بر ۲۰ هزارنفری خادمین حرم مطهر رضوی، جشن ویژه دختران "من مثل معصومه " و جشن بزرگ میلاد امام مهربانی، امام رضا علیه‌السلام از محوری‌ترین برنامه‌های مردمی زیر سایه خورشید است.
مدیر کانون جوانان رضوی استان گیلان با بیان اینکه از شرق تا غرب گیلان برنامه‌های دهه کرامت برگزار می‌شود، گفت: در راستای ویژه‌برنامه‌های جشنواره زیر سایه خورشید ۱۰۵ برنامه در طول دهه کرامت برای دوستداران اهل‌بیت در شهر و روستا برگزار می‌شود.
معبود مژدهی از ایجاد کمپین "از باب الجواد تا اربعین " در شبکه فضای مجازی هم‌زمان با آغاز دوازدهمین جشنواره مردمی زیر سایه خورشید خبر داد و اذعان کرد: هدف آر ایجاد این کمپین احیا شور و شعور اربعین حسینی و تازه‌سازی حرکت پیاده‌روی اربعین در بین دوستداران اهل‌بیت سلام‌الله علیها در عصر ظهور است.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید