آیت الله نمازی:
انتشار معارف بلند اهل بیت(ع) فلسفه برگزاری جشن‌های «زیر سایه خورشید» است
۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۱۶:۵۳
نماینده ولی فقیه در کاشان و امام جمعه این شهرستان گفت: فلسفه برگزاری جشن های «زیر سایه خورشید» و بزرگداشت دهه کرامت بویژه برگزاری جشنواره ملی «آه و آهو» انتشار معارف بلند اهل بیت(ع) و ترویج فرهنگ رضوی برای اقشار جامعه بخصوص نسل جوان است.
به گزارش آستان نیوز، آیت الله نمازی، نماینده ولی فقیه در کاشان و امام جمعه این شهرستان، در آیین افتتاحیه یازدهمين جشنواره ملي فرهنگي، هنري «آه و آهو» در کاشان گفت: بهترین و سرمایه ناب معنوی ما در سعادت، عزت و خیر و برکت زندگی فردی و اجتماعی بکارگیری معارف والای علوی و رضوی است.
وی افزود: تمام آنچه که ما در عرصه های مختلف عبادی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و دیگر حوزه های زندگی نیازمند هدایتگری آن هستیم در معارف والای اهل بیت(ع) آمده است.
امام جمعه کاشان با تاکید بر اینکه علاقه مند به شرکت در آیین افتتاحیه جشنواره و مراسم بزرگداشت آغاز دهه کرامت بویژه میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) بوده است افزود: صرفا برای بهره بردن از فیوضات معنوی این جشنواره معنوی با عطر و بوی رضوی حضور پیدا کرده است.
آیت الله نمازی با تقدیر از زحمات تمامی عوامل اجرایی برگزاری جشنواره ملي فرهنگي، هنري آه و آهو تصریح کرد: خیرات و برکات این جشنواره با همکاری هر چه بیشتر و بهتر تمامی نهادها و دستگاه های فرهنگی شهر می تواند در نهادینه سازی معارف رضوی سازنده تر و اثربخش تر عمل کند.
عضو خبرگان رهبری، با تاکید بر لزوم رایزنی های فرهنگی با کشورهای خارجی برای انتشار معارف ناب علوی و رضوی اظهارداشت: این معارف والا فقط مایه هدایت، سعادت، نجات و رستگاری بشریت است.
وی، در ادامه با بیان این حدیث امام رضا(ع) «لَا یسْتَکمِلُ عَبْدٌ حَقِیقَةَ الْإِیمَانِ حَتَّی تَکونَ فِیهِ خِصَالٌ ثَلَاثٌ التَّفَقُّهُ فِی الدِّینِ وَ حُسْنُ التَّقْدِیرِ فِی الْمَعِیشَةِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزَایا» گفت: علی بن موسی الرضا(ع) کمال انسان را در این حدیث به دارابودن سه خصلت تفقه در دین، حسن تدبیر در معیشت و صبر بر مصائب و مشکلات فرموده است.
به گفته وی، تفقه در دین و آگاهی از مسائل فقهی و احکام شرعی در زندگی عامل سعادت جامعه و عدم تعرض افراد به حق و حقوق یکدیگر در تمام زمینه ها است.
امام جمعه کاشان، حسن تدبیر بر درآمد و معیشت و مدیریت زندگی را نیز عامل تراز اقتصادی زندگی دانست و گفت: صبر بر مصائب، مشکلات، تنگناها، تنگدستی ها و بن بست ها نیز  یکی از عوامل موفقیت انسان است.
آیت الله نمازی، صبر و پایداری بر مشکلات را با توسل به اهل بیت(ع) و تکیه بر معارف بلند اهل بیت(ع) را تاکید کرد و گفت: صبر و ظفر قرین یکدیگر و عامل خوشبتی و پیروزی انسان است.
شایان ذکر است: یازدهمين جشنواره ملي فرهنگي، هنري آه و آهو در کاشان با شعار «مهربان ترین پدر» و به همت موسسه خادمین حضرت رضا(ع) کاشان و همکاری خادمیاران دفتر آستان قدس رضوی در این شهرستان به مدت 11 شب و همزمان با شام روز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت(13 تیرماه) در قالب آیین افتتاحیه در دبیرستان ماندگار امام خمینی(ره) این شهرستان آغاز شد و تا 23 تیرماه شام ولادت امام رضا(ع) و جشن ملی زیر سایه خورشید ادامه دارد.
ورود پرچم گنبد امام رضا(ع) به محل جشنواره، نقاره زني به صورت زنده، اهداي گل به دختران به مناسبت روز دختر و سخنرانی آیت الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه در کاشان و امام جمعه این شهرستان با اجرای سید مهدی تحویلدار از جمله برنامه های آیین افتتاحیه بود.
یازدهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری «آه و آهو» با بیش از يكصد آيتم از برنامه های فرهنگی، هنری و مذهبی و نگاه مهندسی فرهنگی در قالب 8 همایش تخصصی شامل جشن کودکان رضوی، همایش بزرگداشت مقام امامزادگان، همایش شمس الشموس، همایش خانواده ایرانی با معیارهای رضوی، همایش انتظار، همایش مهرورزی، همایش باب الجواد(ع) و همایش طب رضوی از 13 تا 23 تیرماه است.
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید