تجلیل امام جمعه زاهدان از خدمات آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان

۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۲۳:۲۵
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان از خدمات آستان قدس رضوی به مردم این استان تجلیل کرد و گفت: خوشبختانه آستان قدس رضوی در اکثر حوزه‌های امدادرسانی و فرهنگی در استان سیستان و بلوچستان به صورت تخصصی ورود کرده است.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام محامی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر زاهدان در دیدار مدیران و اعضای ستادی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان با تجلیل از خدمات آستان قدس رضوی گفت: بر اساس گزارشات ارائه شده، خوشبختانه آستان قدس رضوی در اکثر حوزه های امدادرسانی و فرهنگی در استان سیستان و بلوچستان به صورت تخصصی ورود کرده است که امیدواریم این امر به صورت کمی و کیفی ارتقا یابد.
وی افزود: سیستان وبلوچستان به دلیل شرایطی که دارد نیازمند توجه و رسیدگی بیشتر نهادهایی همچون آستان قدس رضوی است و این مجموعه می تواند با سرمایه گذاری بیشتر در زمینه های اقتصادی، ضمن کمک به پیشرفت سیستان و بلوچستان، نسبت به کاهش آمار بیکاری و امنیت پایدار در استان کمک کند.
حجت الاسلام محامی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر اقدامات زیرساختی در استان ادامه داد: ضرورت دارد تا دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان وبلوچستان بر خلق آثار ارزشمند و ماندگار تمرکز بیشتری داشته باشد و پروژه هایی را به مرحله اجرا درآورد که به عنوان نماد اختصاصی استان محسوب شود.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: ائمه اطهار و اهل بیت(ع) متعلق به همه مسلمانان هستند و آستان های مقدس اهل بیت(ع) باید در امور اجرایی و خدمات رسانی تخصصی به همه مردم استان اعم از شیعه و سنی سهیم باشند و در کنار یکدیگر در راستای پیشرفت اهداف عالیه اسلام گام بردارند.

3000خادمیار زیر بیرق رضوی
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان وبلوچستان هم در این دیدار گفت: گسترش فرهنگ رضوی و تلاش برای محرومیت زدایی در کشور جزو اهداف عالیه و از پیش تعیین شده آستان قدس رضوی است که با همین محوریت دفتر نمایندگی استان در مرداد ماه سال 95 رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.
دادخدا خدایار افزود: دفتر نمایندگی سیستان و بلوچستان در حال حاضر دارای 25 کانون موضوعی تخصصی خادمیاری با موضوعات مختلف از قبیل سلامت، اشتغال، وقف و نذر، رسانه، مداحان، جوانان و ... می باشد که کانون سلامت این استان در ارزیابی آستان قدس رضوی در رده نخست کشوری قرار گرفت.
وی ادامه داد: هم اکنون 19 شهرستان استان دارای کانون های خادمیاری رضوی هستند که مدیران برخی از این کانون ها نیز جزو برادران اهل تسنن هستند که ناگفته نماند در شهرستان های جنوبی استان نیز تعدادی از مولوی های اهل سنت در این کانون ها فعالیت خوبی دارند.
به گفته خدایار 92 کانون محله ای نیز در مساجد سطح استان تشکیل شده که جوانان و نوجوانان در این کانون ها فعالیت دارند. همچنین در کانون زائر اولی ها نیز بیش از 11هزار زائر اولی و یا کسانی که سالها به دلیل مشکلات مالی و... امکان تشرف به حرم مطهر را نداشته اند با هزینه آستان قدس سفر سه روزه به مشهد مقدس را تجربه کرده اند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی از علاقه وافر مردم سیستان وبلوچستان به خدمت در این عرصه خبر داد و گفت: بیش از 3هزار نفر به عنوان خادم و خادمیار در این استان ثبت نام کرده اند که هزار نفر از آنها توفیق خادمی و کشیک در حرم مطهر رضوی برایشان فراهم شده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید