با نوای نقاره‌زنی و افراشتن پرچم رضوی:

یازدهمین جشنواره ملی «آه و آهو» در کاشان آغاز به کارکرد

۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۲۳:۰۸
یازدهمین جشنواره ملی «آه و آهو» با نوای نقاره‌زنی و افراشتن پرچم رضوی در کاشان آغاز به کارکرد.
به گزارش آستان نیوز، همزمان با آغاز دهه کرامت جشن‌های زیر سایه خورشید که با عنوان جشنواره ملی فرهنگی هنری «آه و آهو» در کاشان برگزار می‌شود، میزبان اقشار کودک، نوجوان، جوان، بانوان و خانواده‌ها همراه با همایش‌های تخصصی و برنامه‌های جذاب و مخاطب پسند خواهد بود.
یازدهمين جشنواره ملي فرهنگي، هنري آه و آهو در کاشان با شعار «مهربان ترین پدر» و به همت موسسه خادمین حضرت رضا(ع) کاشان و همکاری خادمیاران دفتر آستان قدس رضوی در این شهرستان به مدت 11 شب و همزمان با آغاز دهه کرامت در قالب آیین افتتاحیه آغاز شد و تا بیست و سوم تیرماه؛ شام ولادت امام رضا(ع) و جشن ملی زیر سایه خورشید ادامه دارد.
ورود پرچم گنبد امام رضا(ع) به محل جشنواره، نقاره زني به صورت زنده، اهداي گل به دختران به مناسبت روز دختر و سخنرانی آیت الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی فقیه در کاشان و امام جمعه این شهرستان با اجرای سید مهدی تحویلدار از جمله برنامه های آیین افتتاحیه بود.
بهترین دستاورد و کارکرد برگزاری این جشنواره را شاید بتوان زیارت از راه دور و ایجاد مفهوم خادم فرهنگی دانست که در همین راستا اشاعه فرهنگ و سبک زندگی رضوی، عرض ارادت به ساحت خاندان موسی بن جعفر (ع) و آشنایی مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان با آموزه های رضوی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ملی است.
کاروان زیر سایه خورشید در منطقه کاشان برنامه های متنوع دیگری را در دستور کار دارد که از جمله آن ها می توان به دیدار با مردم محروم، عیادت از بیماران بیمارستان ها، دیدار با کارکنان آتش نشانی کاشان، دیدار با خانواده های شهیدان و شهداء مدافع حرم، دیدار با کودکان بی سرپرست و محرومان و... اشاره کرد.
همچنین می توان برنامه هایی نظیر حضور در مزار گلزار شهدا، دیدار با رفتگران شهرداری و زندانیان کاشان، برگزاری جشن های عمومی و دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان را نام برد.
لازم به یادآوری است، کاروان دوازدهمین دوره جشن های مردمی و بین المللی زیر سایه خورشید از هجدهم تا بیست و چهارم در منطقه کاشان حضور خواهند داشت.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود