به همت کانون خادم‌یاری شعر و ادب رضوی استان اردبیل،

شعرهای آیینی در رسم دعبل «امیر ولایت» اردبیل زمزمه شد

۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۱۵:۲۱
آیین شعرخوانی رسم دعبل با عنوان «امیر ولایت» به همت کانون خادم‌یاری شعر و ادب رضوی اردبیل در این شهرستان برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، مراسم شب شعر رسم دعبل امیر ولایت به مناسبت سال‌روز شهادت امیرالمؤمنین علی(ع) با حضور مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل و جمعی از شاعران برجسته این استان، در فرهنگسرای اصلانیان این شهرستان در شمال غرب کشور برپا شد.
شاعران حاضر که برخی از آنان از شاعران مطرح ایران اسلامی به شمار می‌آیند، شعرهایی را در قالب‌های غزل، قصیده، رباعی، ترکیب بند و... به زبان‌های فارسی و ترکی در مدح و منقبت حضرت علی(ع) خواندند.
احسان محمدی، محسن به‌نژاد، یاور صالح‌زاده، عادل تنظیفی، قادر ایمان‌زاده، علی سفارشی، جعفر فتح‌اللهی و استاد غلامرضا هادی، شعرهای خود را به ساحت نورانی مولا علی(ع) در این مراسم تقدیم کردند.
همچنین در این مراسم هوشنگ عالی یکی از سخنرانان نام‌دار اردبیل به بیان نکاتی با موضوع شب قدر پرداخت. میثم غنی فتحی مسئول و دبیر کانون خادم‌یاری شعر و ادب رضوی استان اردبیل نیز که اجرای این مراسم را بر عهده داشت، گزارشی کوتاه درباره فعالیت‌های این کانون و چگونگی عضویت شاعران ارادتمند به امام هشتم(ع) در کانون خادم‌یاری شعر و ادب رضوی ارائه داد.
این آیین دعبل با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، انجمن ادبی رضوی اردبیل، دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در اردبیل، شهرداری و شورای اسلامی این شهر به منظور بزرگداشت شب‌های قدر، گسترش و رشد هر چه بیشتر شعر آیینی در جامعه و ایجاد حال و هوای معنوی در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد.
جلسات انجمن ادبی رضوی اردبیل با حضور شاعران علاقه‌مند هر 15 روز یک‌ بار، چهارشنبه‌ها در اردبیل برپا می‌شود. آخرین جلسه شعر این انجمن در سال جاری با محوریت خوانش شعرهای رضوی، مناجات رمضانیه و شعر آزاد، چهارشنبه، 25 اردیبهشت سال جاری، از ساعت 17 تا 19 در سالن جلسه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در اردبیل برگزار شده است.
یادآور می‌شود، کانون‌های خادم‌یاری شعر و ادب رضوی با رویکرد شناسایی شاعران متعهد و ارادتمند به ساحت نورانی حضرات معصومین(ع) به ویژه آستان ملکوتی حضرت رضا(ع) برای خدمت در مناطق محروم استان‌ها و همچنین توسعه و ترویج سیره و معارف رضوی به تدریج در کشور راه‌اندازی شده است. این کانون‌ها با برگزاری جلسات شعری منظم، محفل شعرخوانی در مناسبت‌های ملی و مذهبی و... در مسیر اشاعه شعر آیینی کشور فعالیت می‌کنند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید