تشریح جزئیات طرح «چهارشنبه‌های امام رضایی» در ارومیه

۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۱:۱۴
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان آذربایجان غربی گفت: ترویج فرهنگ رضوی مهمترین برنامه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی در کشور است و طرح «چهارشنبه‌های امام رضایی» با هدف ترویج فرهنگ و سیره رضوی در ارومیه برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، مراسم هفتگی چهارشنبه‌های امام رضایی شب گذشته با حضور خادمیاران رضوی و مردم ارومیه در مسجد خاتم این شهرستان برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌ اکبر نوروزنژاد مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی در این برنامه اظهار کرد: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی با چندین مأموریت فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد که برنامه‌های فرهنگی در راستای ایجاد سبک زندگی و ترویج فرهنگ رضوی جزو مهم‌ترین آن‌هاست.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی افزود: همچنین رسیدگی به محرومان جامعه و ساماندهی خادمیاران امام رضا(ع) یکی دیگر از برنامه‌هایی است که همواره مدنظر است.
وی با توضیح طرح چهارشنبه‌های امام رضایی برای مردم ارومیه خاطرنشان کرد: چهارشنبه‌‌های امام رضایی هر هفته در یکی از مناطق محروم شهرستان ارومیه برگزار شده و ضمن برگزاری برنامه‌های فرهنگی با هدف ترویج سیره رضوی، مردم نیز بر سر سفره رضوی حاضر شده و متنعم خواهند شد.
نوروزنژاد تصریح کرد: در طول این برنامه کانون خادمیاری زنان و خانواده مسئولیت انجام امورات افطاری، کانون خانواده شهدا مسئولیت دیدار با خانواده معظم شهدا، کانون هنری مسئولیت برپایی برنامه‌های فرهنگی و هنری مثل سرودخوانی و شعرخوانی، کانون مداحی مسئولیت مرثیه‌سرایی و مداحی را برعهده دارند.
وی همچنین با بیان اینکه کانون خادمیاری قرآنی محوریت برنامه‌هاست، تأکید کرد: هر هفته دو تن از قاریان بین‌المللی در محفل انس با قرآن حضور دارند، کانون شعر رضوی وظیفه دعوت از شعرا و شعرخوانی، کانون کتاب وظیفه آشنایی عموم با کتاب را بر عهده دارند.
مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی یادآور شد: کانون اردوهای جهادی برای شناسایی مناطق محروم در راستای خدمات‌رسانی به مردم فعالیت دارد، همچنین بیش از ۲ هزار خادمیار در حال حاضر آماده خدمات‌رسانی هستند و کانون رسانه و فضای مجازی که مسئولیت اطلاع‌رسانی را بر عهده دارند در همه برنامه‌ها حضور دارند.
نوروزنژاد گفت: مسئولان کانون خادمیاری وقف و نذورات رضوی نیز به‌صورت هفتگی در مساجد حضور می‌یابند و نذورات مردم را دریافت می‌کنند که در نهایت برای امورات رضوی، سیل‌زدگان و محرومان منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد، کانون خادمیاری برای ثبت‌نام از خادمیاران در خدمت عموم قرار دارد و کانون زیارت اولی نیز برای افرادی است که در طول این چهار دهه توفیق زیارت حرم امام رضا(ع) را نداشته‌اند را مورد بررسی و شناسایی قرار می‌دهد تا توسط دفتر نمایندگی برای زیارت به مشهد مقدس اعزام شوند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید