مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی خبر داد:

10 هزار بسته ارزاق میان محرومین مشهد توزیع می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۰۴:۵۶
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی گفت: 10 هزار بسته ارزاق توسط خادمیاران رضوی میان محرومین مشهد توزیع می‌شود.
به گزارش آستان نیوز، امین بهنام مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی در گفتگویی اختصاصی با بیان اینکه برنامه های ویژه دهه کرامت از چهارشنبه 12 تیرماه آغاز می شود، اظهار داشت: نخستین برنامه با محوریت اطلاع رسانی و استفاده از طراحی‎های گرافیکی، پوستر، تبلیغات تلویزیون های شهری و بیلبوردها است که از روز چهارشنبه آغاز می شود.
وی افزود: نخستین ویژه برنامه دهه کرامت، مراسم گلباران حرم مطهر رضوی در ساعت 7:30 صبح روز پنجشنبه 13 تیرماه است که از عرصه میدان شهدا آغاز می شود. با مساعدت شهرداری مشهد، دلدادگان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با 100 دستگاه اتوبوس به حرم مطهر انتقال می یابند و مراسم باشکوه گلباران آغاز خواهد شد.
بهنام در ادامه سخنان خود با اشاره به برپایی 40 ایستگاه صلوای در سطح شهرمشهد بیان داشت: از ساعت 17 الی 23 هرروز، ایستگاه های صلواتی فعال می شوند و خادمیاران آستان قدس رضوی تنها ارائه دهندگان خدمت در این ایستگاه ها هستند.

برپایی 8 ایستگاه فرهنگی، خدماتی ویژه دهه کرامت
وی گفت: از این تعداد، 8 ایستگاه در مرکز شهر و 8 ایستگاه نیز در حاشیه شهر تعبیه شده که هرکدام مشتمل بر 8 غرفه ارائه دهنده خدمات است. این غرفه ها عبارتند از ارائه مشاوره حقوقی، تشریح آداب زیارت، پرده خوانی، ارائه کتاب، خدمات رایگان تلفن همراه، توزیع غذا و نوشیدنی، ارائه خدمات فرهنگی کودکان و پاسخگویی به شبهات و طبق هماهنگی ها، هیچ لوگویی در طراحی ها درج نخواهد شد و تنها خادمان مردم در کانون های خادمیاری رضوی عهده دار این برنامه فرهنگی هستند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی اظهارکرد: به موازات ویژه برنامه های دهه کرامت، هماهنگی های لازم برای استقرار دائم خادمیاران رضوی در ترمینال های مسافربری و خوشامدگویی به میهمانان، ارائه خدمات ویلچری و همچنین توزیع بسته های فرهنگی صورت گرفته و امیدواریم که برای تحقق این مهم توفیق داشته باشیم.
وی ادامه داد: طبق تخمین های ما، بالغ بر 780 خادمیار از سنین و مختلف در اجرای طرح های دهه کرامت به ارائه خدمت می پردازند.

توزیع رایگان 144000 قرص نان میان محرومین
بهنام خاطرنشان کرد: طی هماهنگی های انجام شده با اتحادیه شیرینی فروشان، قرار شده تا در ایام بابرکت دهه کرامت کلیه قنادی های سطح شهر، محصولات خود را با تخفیف ویژه و قابل توجهی عرضه کنند که البته درصد نهایی تخفیف ها همچنان درحال رایزنی است و انشاءالله بتوانیم کام شیعیان علی بن موسی الرضا (ع) را در این ایام نورانی شیرین کنیم.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی با اشاره به یکی دیگر از طرح های ویژه آستان قدس رضوی تصریح کرد: درکنار طرح تخفیفی شیرینی فروشان، با اتحادیه نانوایان نیز هماهنگی صورت گرفته و 144 کانون خادمیاری محلی در مشهد، هرکدام 1 نانوایی را از نواحی مختلف مشهد به نمایندگی معرفی کرده اند که با منابع مالی موجود، هزینه پخت و توزیع رایگان 144000 قرص نان (هر نانوایی 1000 قرص نان) توسط خیران تأمین و به نانوایان پرداخت.

راه‌اندازی کاروان شادی در محلات مشهد
بهنام گفت: یکی دیگر از برنامه های آستان که در رسته فعالیت های فرهنگی قرار می گیرد، راه اندازی کاروان شادی درقالب 2 تیم برای 10 شب دهه کرامت است که از شب جمعه این کاروان فعالیت خود را شروع می کند. در این کاروان، یک کامیون که در آن دکور نصب شده است، در سطح شهر حرکت می کند. و از ساعت 18 الی 22 و هرشب دریک محله به اجرای برنامه های فرهنگی و تبلیغی، نورافشانی و سرودخوانی می پردازد. این کامیون با  20 موتور دونفره اسکورت می شود.

توزیع 10 هزار بسته حمایتی ویژه محرومین
وی اظهارداشت: همچنین بیش از 10 هزار بسته ارزاق شامل 5 کیلو برنج ایرانی، 1.5 کیلو گوشت، 3 لیتر روغن و 1 بسته عدس دراختیار محرومین شناسایی شده در نقاط حاشیه ای شهر مشهد قرار می گیرد که امیدواریم با این برنامه ها، دهه کرامت را امام رضایی برگزار کنیم و مشهد بیش از پیش رنگ و بوی فرهنگ و معرفت رضوی بگیرد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود