در سومین روز از دهه کرامت

کاروان‌های «زیر سایه خورشید» در یزد، لرستان، گلستان و کرمانشاه

۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۹:۰۳
همزمان با سومین روز از دهه کرامت کاروان‌های زیر سایه خورشید راهی استان‌های یزد، لرستان، گلستان و کرمانشاه شدند.
به گزارش آستان نیوز، کاروان زیر سایه خورشید استان یزد تا بیست و چهارم ماه جاری میهمان شهرهای یزد، بهاباد، میبد، تفت، ابرکوه، اردکان، اشکذر، خاتم، بافق و مهریز خواهد بود.
دیدار با نماینده ولی فقیه، برگزاری جشن های زیر سایه خورشید، دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، عیادت از بیماران، دیدار با امامان جمعه و علمای شهرستان ها، تقدیر از قشر پاکبانان، دیدار با زنان بی سرپرست، حضور در بیمارستان ها، برپایی جشن مردمی هامانه و بازدید از کانون پرورش فکری از جمله برنامه هایی که به شمار می رود که در مدت حضور کاروان زیرسایه خورشید اجرا خواهد شد.
همچنین می توان برنامه هایی همچون برپایی همایش دختران آفتاب، کویرنوردی، بازدید از کارگاه گلاب گیری، برپای محفل انس با قرآن، حضور خدام در سازمان انرژی اتمی، دیدار با اهل تسنن، تکریم قبور شهدا، عیادت از بیماران صعب العلاج و سالمندان، برپایی شب شعر خورشید هشتم، دیدار با وکلا، بازدید از موزه علوم طبیعی و برگزاری همایش ریحانه های بهشتی را نام برد.
در استان گلستان نیز طی سال جاری همانند سال‎های گذشته خادمان حرم مطهر رضوی در قالب کاروان های زیرسایه خورشید با سه عنوان و در سه گروه «معین الضعفا»، «شمس الشموس» و «غریب القربا» به اجرای برنامه های متنوع در شهرها و روستاهای این استان تا بیست و چهارم تیر ماه می پردازند.
برگزاری جشن های زیرسایه خورشید، دیدار با جانبازان و خانواده های شهدا، دیدار با محرومان و بیماران بیمارستان، غبار روبی مزار شهدا گمنام، حضور در مرکز ترک اعتیاد روزنه امید و دیدار با بهبود یافتگان، اجرای برنامه آغوش پدرانه، بازدید از مراکز نظامی و انتظامی، حضور در مراکز قرآنی، دیدار با منتخبین تشکل های دانشجویی و دانش آموزی، حضور در مراکز نگهداری ایتام وکودکان بدسرپرست و... تنها بخشی از برنامه هایی است که در مدت حضور خادمان حرم مطهر رضوی در شهرها و روستاهای استان گلستان اجرا خواهد شد.
در استان لرستان نیز شهرهای معمولان، پلدختر، خرم آباد و نورآباد میزبان خدام رضوی در قالب کاروان های زیرسایه خورشید هستند که از جمله برنامه های در نظر گرفته شده می توان به سرکشی به روستاهای سیل زده، برگزاری جشن های عمومی، دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان، بازدید از بیمارستان ها، برگزاری مراسم گلریزان در زورخانه، برپایی جشن اهداء جهیزیه به خانواده های بی سرپرست، سرکشی به ایتام و... اشاره کرد.
در روز سوم از دهه کرامت کاروان زیرسایه خورشید روانه استان کرمانشاه و شهرهای پاوه، روانسر، ثلاث بابا جانی، جوانرود، اسلام آباد غرب، صحنه، سنقر، کنگاور، هرسین، گودین، کرند غرب، قصرشیرین، سرپل ذهاب، کرمانشاه و... شده است.
برنامه ریزی شده تا در مدت حضور خدام رضوی در این شهرها برنامه هایی همچون حضور در یادمان شهدا و برگزاری جشن مردمی، حضور در بیمارستان، دیدار با خانواده شهداء، تجلیل از نخبگان مناطق محروم، برگزاری جشن ازدواج رضوی و جشن بزرگ اجتماع جوانان، پیاده روی خانوادگی و... اجرا شود.
لازم به یادآوری تا کنون کاروان های زیرسایه خورشید استان های یزد، هرمزگان، لرستان، گلستان، کرمانشاه، قم، قزوین، فارس، خوزستان، خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، کرمان و البرز راهی این استان ها شده اند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود