گنبد کاووس معطر به شمیم رضوی شد

۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۲۳:۵۴
هم‌زمان با ایام دهه کرامت و ورود کاروان زیر سایه خورشید به گنبد کاووس، فضای این شهر معطر به شمیم رضوی شد.
به گزارش آستان نیوز، حضور خدام رضوی در قالب دوازدهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی کاروان زیر سایه خورشید در گنبد کاووس با استقبال مسئولان این شهرستان در محل گلزار شهدای گمنام این شهر آغاز شده است.
قرائت قرآن و صلوات خاصه امام رضا(ع)، غبارروبی و عطر‌افشانی گلزار شهدای گمنام، تبرک جستن از پرچم رضوی توسط مردم و توزیع بسته‌های تبرکی، از جمله برنامه‌های مراسم استقبال از خدام رضوی در گنبد کاووس بوده است.
حضور خدام رضوی در قالب کاروان‌های زیر سایه خورشید همراه با پرچم متبرک بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در شهرها و روستاهای سراسر کشور، سبب ارتقای فرهنگی و معنوی در جامعه بالاخص بین نسل جوان شده است.
برگزاری جشن دهه کرامت در دارالایتام امام سجاد (ع)، عیادت از بیماران بستری در بیمارستان شهدای ۱۲ دی، بازدید از چند شرکت دانش‌بنیان، دیدار با خانواده شهید فرقانی، بازدید از مؤسسه مهر آفرینان جوان گنبد و شرکت در مراسم اختتامیه اردوهای جهادی در روستای سیل‌زده تکه لر، از برنامه‌های انجام شده با حضور خدام بارگاه آقا علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در گنبد کاووس به شمار می‌رود.
همچنین می‌توان به افتتاح دفتر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در مسجد قائمیه و حضور در تفرج‌گاه دریاچه مصنوعی اشاره کرد.
دیدار با پاسداران انقلاب اسلامی در حسینیه سپاه، حضور در جمع مددجویان اداره زندان، شرکت در نشست علما و اساتید شیعه و اهل سنت گنبدکاووس پیرامون سیره رضوی در دانشگاه پیام نور، دیدار با اعضای هیئت خادم‌الائمه، شرکت در جشن دهه کرامت در روستای زابل‌آباد و حضور در مراسم جشن زیرسایه خورشید در امام‌زاده یحیی بن زید(ع) بخشی دیگر از این برنامه‌ها را به خود اختصاص داده است.
گفتنی است، گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ گلستان در شرق این استان واقع است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود