در چهارمین روز از دهه کرامت صورت گرفت؛

آغاز جشن های مردمی «زیرسایه خورشید» در پایتخت وحدت ایران اسلامی

۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۰۰:۲۱
همزمان با چهارمین روز از دهه کرامت، جشن های مردمی زیرسایه خورشید در پایتخت وحدت ایران اسلامی آغاز شد.
به گزارش آستان نیوز، کاروان زیرسایه خورشید آستان قدس رضوی برای ششمین سال متوالی امروز شانزدهم تیر ماه از طریق فرودگاه کنارک وارد سیستان و بلوچستان شد. این کاروان با حضور در شهرستان های مختلف، بزرگ ترین برنامه فرهنگی سال را در این استان به نمایش می گذارند.
این کاروان شامل روحانی، مداح و خادمان آستان قدس رضوی با توجه به گستردگی سیستان و بلوچستان در قالب دو گروه وارد این استان می شوند که حضور در مناطق محروم، شرکت در جشن های محوری دهه کرامت، حضور در بیمارستان ها و عیادت از بیماران و... از جمله برنامه های در دستور کار به شمار می رود.
حضور در نقاط صفر مرزی، پادگان ها و مساجد مختلف تشیع و تسنن و همچنین قرائت فاتحه در گلزارهای شهدای جنگ تحمیلی و مدافع اسلام ناب محمدی(ص) سطح استان بخشی دیگر از برنامه های سفر 9 روزه این کاروان به استان سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است که به همراه پرچم بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) به این اماکن می روند.
تاکنون در 20 شهرستان این استان کانون های خادمیاران آستان قدس رضوی تشکیل شده است که مسئولان این کانون‌ها رابط آستان قدس در شهرستان‌ها هستند.
طی تلاش‌های صورت گرفته، شبکه خادمیاران رضوی با 3 هزار عضو در استان تشکیل شده که خدمت 2 هزار نفر از آن ها با تکمیل پرونده فعال شده است.
علاوه بر این نمایشگاه خدمات و دستاوردهای دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان به منظور آشنایی بیش از پیش مردم با این بخش برگزار شده است که عموم مردم می توانند از آن بازدید کنند.
لازم به یادآوری است، کاوان زیر سایه خورشید به مناسب دهه کرامت در 2 گروه از شانزدهم تا بیست و چهارم ماه جاری در شهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان همچون زابل، زاهدان، کنارک، یرباز، ایرانشهر، دلگان، بزمان، خاش، هامون، زهک، هیرمند، نیمروز، شهر علی اکبر و... حضور خواهند داشت.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید