اجرای طرح زیارتی «مهر فاطمی» توسط آستان قدس رضوی

۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۶:۴۷
مسئول کانون خادمیاری توسعه فرهنگ زیارت نمایندگی آستان قدس رضوی در قم گفت: طرح «مهر فاطمی» در دهه کرامت با حضور 700 زائر اولی از استان های سیل زده در شهر مقدس قم در حال برگزاری است.
به گزارش آستان نیوز، محمد حامد متوسل با اشاره به برگزاری طرح مهر فاطمی در دهه کرامت اظهار داشت: کانون خادمیاری توسعه فرهنگ زیارت یکی از کانون های نمایندگی آستان قدی رضوی در استان قم است که به مناسبت دهه کرامت برنامه های متنوعی را برگزار می کند.
وی طرح «مهر فاطمی» را یکی از برنامه های شاخص این دهه دانست و افزود: این طرح با همکاری آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، موسسه حضرت خدیجه(س) و خادمیاران دفتر نمایندگی آستان قدس صورت می پذیرد که در این طرح تاکنون از 700 زائر اولی در قم استقبال شد.
مسئول کانون زیارتی نمایندگی آستان قدس رضوی در قم خاطر نشان کرد: این افراد از استان سیل زده لرستان، خوزستان، گلستان و استان خراسان رضوی به زیارت حضرت معصومه(س) مشرف شدند که در این طرح افراد از تمام رده های سنی به ویژه کهنسال حضور دارند.
متوسل با اشاره به حضور سه روزه این افراد در شهر مقدس قم عنوان کرد: در روز گذشته پذیرش و اسکان این عزیزان در شبستان حضرت زهرا(س)، شبستان امیرالمومنین(ع) و ساختمان اردویی انجام شد و سپس زائر اولی ها در غالب دسته شادی به همراه شاخه گل و مداحی از بیت النور به سمت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) حرکت و بعد از آن در دعای کمیل شرکت کردند.
وی با اشاره به روز دوم طرح مهر فاطمی گفت: زیارت و غبارروبی امام زاده شاه سید علی(ع) از جمله برنامه های صبح روز دوم ما بود و سپس در بعد از ظهر امروز این زائران با شرکت در برنامه حلقه معرفت که با حضور 2 مبلغه برای بانوان و یک روحانی برای برادران است به مسجد مقدس جمکران رفته و بعد از ارائه تاریخچه این مسجد به زائر اولی ها در زیارت آل یاسین شرکت خواهند کرد.
متوسل ادامه داد: طبق برنامه ریزی قرار است این زائران از نمایشگاه «دین و دنیا» که در مسجد مقدس جمکران درحال برگزاری است بازدید کنند.
مسئول کانون زیارتی نمایندگی آستان قدس رضوی در قم در پایان یاد آور شد: زائر اولی های شرکت کننده در طرح «مهر فاطمی» در روز سوم با هماهنگی آستان حرم حضرت معصومه(س) در برنامه غبارروبی حرم شرکت خواهند کرد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود