2500 خادمیار اردبیلی در «رواق رضوی» خدمت کریمانه ارائه می‌کنند / اهدای 200 جهیزیه و پرداخت 300 وام به محرومین

۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۵:۲۳
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اردبیل از مشارکت 2500 خادمیاری رضوی در برپایی طرح فرهنگی، خدماتی «رواق رضوی» در این استان خبر داد.
به گزارش آستان نیوز، کاظم دبیر، مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان اردبیل با گرامیداشت دهه کرامت بیان کرد: با همکاری 2 هزار و 500 خادم‌یار 250 برنامه در این هفته تدارک دیده شده است که 80 برنامه توسط نمایندگی آستان قدس رضوی و مابقی به صورت مشارکتی اجرا خواهد شد.
وی به اجرای برنامه‌ فرهنگی، خدماتی «رواق رضوی» در پیاده راه اسفریس با برپایی غرفه‌های متعدد در نمایش فعالیت خادم‌یاران اشاره کرد و گفت: در این برنامه که روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد همشهریان از ساعت 18 عصر تا 21 از برنامه‌های مختلف مولودی‌خوانی، شعرخوانی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و همچنین فعالیت کانون‌های بیست و پنجگانه استفاده خواهند کرد.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در اردبیل ادامه داد: در گرامیداشت این دهه اجرای برنامه‌های متعدد در مساجد، حضور خادمان رضوی با پرچم امام رضا در مناطق مختلف با عنوان زیر سایه خورشید و اجرای بیش از 160 برنامه مشارکتی در مساجد، دانشگاه‌ها و محیط‌های عمومی در گرامیداشت این هفته تدارک دیده شده است.
دبیر گفت: تجمع خادم‌یاران در شب میلاد امام رضا(ع) در مهدیه برگزار خواهد شد و در کنار آن ما شاهد عزیمت 120 زوج برای اولین بار به مشهد مقدس خواهیم بود و با فعال کردن کانون رسانه از مجموع خبرنگاران فعال نیز اعزام به مشهد مقدس را در هفته‌های آینده شاهد خواهیم بود.
وی اظهار کرد: با هدف توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی اولین کتابخانه رضوی را در مهدیه اردبیل دایر خواهیم کرد و سعی‌مان بر این خواهد بود تا دومین کتابخانه را نیز در محله گلمغان راه‌اندازی کنیم.

فعالیت بیش از 10 مهدالرضا(ع) در اردبیل
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در اردبیل یکی دیگر از ماموریت نمایندگی آستان قدس رضوی را در استان اردبیل اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی متعدد به مناسبت‌های مختلف و تدارک دیده شده در طول سال اعلام کرد و گفت: راه‌اندازی کرسی تلاوت قرآن، فعالیت بیش از 10 مهدالرضا، مجموعه شباب‌الرضا، محافل شعرخوانی و ... از جمله برنامه‌ها و فعالیت‌ها در این بخش بوده که به ارتقای روح معنوی و ارزشی در جامعه کمک کرده است.
دبیر سومین ماموریت را در حوزه نذر و وقف اعلام و اظهار کرد: ما در همین استان اردبیل نذورات مردم را که مختص بارگاه رضوی است جمع‌آوری کرده و صرف کارهای عام‌المنفعه و کمک به نیازمندان می‌کنیم به طوری که اخیرا دو مکان در شهر اردبیل وقف امام رضا (ع) شده است.
وی چهارمین ماموریت را خادم‌یاری اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه خادم شدن در حرم امام رضا(ع) کار سختی بود و باید سال‌ها افراد در این بخش منتظر فرصتی برای خادمی بارگاه رضوی می‌شدند ما در این زمینه تسهیل ایجاد کردیم و به همان نیت در قالب کانون‌های بیست و پنجگانه خادم‌یاری را انجام می‌دهیم.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در اردبیل نمونه این کانون‌ها را کانون زیارت اولی‌ها، تبلیغی، تعلیم و تربیت، کانون مداحان، جوانان، نوجوانان، خانواده، تشکل‌های بانوان، خبر و رسانه، فضای مجازی و ... دانست و اظهار کرد: همشهریان با حضور در این کانون‌ها می‌توانند به نیت خادمی امام رضا(ع) خدمات عام‌المنفعه را انجام دهند.

اهدای 200 جهیزیه و پرداخت 300 وام به محرومین
دبیر از تهیه و تدارک 200 جهیزیه برای نوعروسان، پرداخت 300 وام قرض‌الحسنه به مبلغ 5 میلیون تومان و ... خبر داد و خاطرنشان کرد: در حوزه کارآفرینی و اشتغال نیز ما تا سقف 50 میلیون تومان به طرح‌های خلاقانه و نوآورانه تسهیلات پرداخت می کنیم تا این منابع با نرخ سود صفر درصد زمینه اشتغال را برای گروه‌های مختلف فراهم آورد.
وی تصریح کرد: 250 هزار نفر در کشور در طرح خادم‌‌یاری رضوی و در قالب کانون‌های بیست و پنجگانه ثبت نام کردند که در استان اردبیل در یک سال اخیر خادم‌یاران به 2 هزار و 500 نفر رسیده‌اند که امسال تلاش می‌کنیم این تعداد را به 5 هزار نفر ارتقا دهیم.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید