گردهمایی تخصصی «کرامت انسانی در ادیان ابراهیمی» در شیراز برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۶:۰۵
نشست خبری گردهمایی تخصصی کرامت انسانی ادیان ابراهیمی در دهه کرامت بر پایه آموزه های رضوی در محل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، در این نشست که باحضور جابر مهدیار، مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر بی آزار شیرازی عضو مرکز گفتگوی ادیان آستان قدس رضوی، محمدیان مدیر جشنواره ها و همایش های سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام طباطبایی دبیر اجرایی نشست های مرکز گفتگوی ادیان آستان قدس رضوی، با اصحاب رسانه برگزار شد، برنامه های گردهمایی تخصصی کرامت انسانی ادیان ابراهیمی بر پایه آموزه های رضوی اعلام شد.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در ابتدای این نشست با بیان برنامه های متعدد فرهنگی که توسط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس در دهه کرامت برگزار شد، از استقبال بی نظیر خادمیاران رضوی و حضور پر شور مردم تمامی شهرستان های فارس تشکر و قدردانی کرد و با اشاره به برگزاری نشست تخصصی کرامت انسانی در ادیان ابراهیمی در شهر شیراز، این برنامه فرهنگی را گامی مهم در جهت گفتگوی ادیان دانست.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر بی آزار شیرازی، عضو مرکز گفتگوی ادیان آستان قدس رضوی در خصوص اهمیت نشست های ادیان با اشاره به گفتگوی امام رضا(ع) با علمای ادیان مختلف، گفت: این کار در آن زمان موجب شد ادب و اخلاق امام تاثیر فرهنگی زیادی در جامعه داشته باشد و این نشست ها در ادامه این تاثیرات فرهنگی است.
محمدیان، مدیر جشنواره ها و همایش های سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی نیز با تشکر از همکاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس در برگزاری این نشست خاطر نشان کرد: بحث گفتگوی ادیان از سال 1396 در آستان قدس رضوی آغاز شده و تا کنون با برگزاری نشست های داخلی و خارجی گام های موثری در این زمینه برداشته شده است.
در ادامه حجت الاسلام طباطبایی دبیر اجرایی نشست های مرکز گفتگوی ادیان آستان قدس رضوی به تشریح برنامه های این نشست پرداخت و محور اصلی این نشست را کرامت انسانی اعلام کرد و برگزاری نمایشگاه نسخ خطی آستان قدس رضوی از برنامه های جانبی این نشست عنوان کرد.
گفتنی است گردهمایی تخصصی کرامت انسانی ادیان ابراهیمی در دهه کرامت بر پایه آموزه های رضوی روز سه شنبه هفته جاری در تالار حافظ شیراز با حضور اندیشمندان و مسئولان حوزه های ادیان و نمایندگان ادیان به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس برگزار خواهد شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود