نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج؛

معرفت و واجب دانستن اطاعت امام مقدمه زیارت و موجب قبولی زیارت است

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۹:۴۵
آیت الله حسینی همدانی گفت: معرفت و واجب دانستن اطاعت امام مقدمه زیارت و موجب قبولی زیارت است.
به گزارش آستان نیوز، آیت الله حسینی همدانی، امام جمعه کرج در جمع خادمیاران رضوی گفت: امام کاظم(ع) در روایتی فرمودند؛ هر کس به زیارت فرزندم رضا(ع) برود ثواب 70 حج مقبول و بلکه 70 هزار حج مقبول برخوردار  می شود و در جواب تعجب راوی فرمودند؛ چه بسا که حج گاهی قبول نمی شود و زیارت امام رضا(ع) قبول می شود.
وی با بیان اینکه زیارت از راه دور نیز در صورتی که با معرفت باشد همان ثواب زیارت از راه نزدیک را دارد افزود: معرفت و واجب دانستن اطاعت امام مقدمه زیارت و موجب قبولی زیارت است.
نماینده ولی فقیه در استان البرز خاطر نشان کرد: در فرازی از جامعه کبیره آمده است که امامان معصوم ارکان البلاد هستند و این به این معنا است که اهل بیت(ع) به منزله سکون و آرامش و استقرار زمین هستند که اگر نبودند زمین اهل خود را می بلعید و امام معصوم مایه آرامش زمین است و رفع بلا و رسیدن فیض و خیرات به انسان ها به یمن حضور امام معصوم چه حاضر و چه غایب بر روی زمین است.
آیت الله حسینی همدانی گفت: این ویژگی نه قابل غصب و نه قابل نصب است، بلکه کار خداست و امام رکن همه عالم است و همه عالم به او تکیه دارد حتی در زمانی که حضرت علی (ع) خانه نشین شدند باز هم مایه آرامش و سکون زمین و اهل آن بودند.
امام جمعه کرج تصریح کرد: مطالعه جامعه کبیره و حفظ بندهایی از آن و توجه به مفاهیم آن در شناخت امام و معرفت اهل بیت(ع) که لازمه زیارت اهل بیت(ع) و از جمله ایشان امام رضا(ع) است موثر است.
 در ادامه این همایش بزرگ، خادمان امام رضا(ع) به همراه پرچم متبرک حرم رضوی در این اجتماع حضور پیدا کرده و به بیان کرامات و الطاف امام رئوف پرداختند.
گفتنی است ، برگزاری مراسم سرود و اجرای نمایش مذهبی از دیگر برنامه های اجتماع بزرگ خادمیاران رضوی در استان البرز بود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود