آموزش 9 هزار خادمیار رضوی در استان فارس

۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۲۲:۰۴
سی و پنجمین دوره آموزش خادمیاران رضوی در فارس به کار خود پایان داد.
به گزارش آستان نیوز، جابر مهدیار، مدیر نمايندگي آستان قدس رضوی در فارس در حاشیه سی و پنجمین دوره آموزش خادمیاران رضوی در شیراز گفت: در اختتامیه این دوره، خادمیاران رضوی در فارس به مرز 9 هزار نفر خواهند رسید.
وی با بیان اینکه این دوره مقدماتی است و خادمیاران دوره تکمیلی را در حین خدمت طی خواهند کرد افزود: خادمیاران، دوره های تکمیلی را که به دو قسمت حضوری که کاملا تخصصی است؛ و غیر حضوری که عمومی است و از طریق فضای مجازی دورس ارائه می شود را همزمان با آغاز خدمت طی خواهند کرد.
مهدیار ادامه داد: پس از برگزاری این دوره آموزشی، خادمیاران، عرصه خدمتی خود را بر اساس تخصصشان انتخاب می کنند و متناسب همین عرصه خدمتی، خدماتی به جامعه و محرومین ارائه خواهند داد.
مدیر نمايندگي آستان قدس رضوی در فارس اظهار داشت: خادمیاران پس از آغاز به ارائه خدمت، ثبت فعالیت خود به ازاء هر هفته 6 ساعت را در در صفحه خود در سایت ثبت می کنند که پس از تأئید این خدمات، مجاز خواهند شد که در حرم آقا امام رضا(ع) هم خدمت کنند.
به گفته وی، در حرم مطهر، مکان های مشخص تحت عنوان سمت های خادمیاری مشخص شده و سیستم کاری به صورت آنلاین قابل روئیت است و در در طول سال، بین 12 تا 14 روز مجاز به خدمت در حرم مطهر خواهند بود.
مهدیار تأکید کرد: همه این شرایط مبتنی بر خدماتی است که خادمیاران در شهر و استان خود برای خدمت به محرومین ارائه می دهند که در واقع پاداش خدمت به محرومین، خدمت در محضر مبارک امام رضا(ع) است.
مدیر نمايندگي آستان قدس رضوی در فارس تصریح کرد: در برنامه های آموزشی و در تداوم برنامه های خدمات به محرومین، آموزش های تخصصی ویژه ای هم پیش بینی شده که آن هم در زمینه های مختلف در جهت رفع شبهات و افزایش معلومات اجتماعی، عمومی، زیارت و تقویت اندوخته های علمی خادمیاران است.
به گفته مهدیار، این دوره ها که دوره های اختصاصی آستان قدس رضوی است، عملا زمینه را برای چگونگی خدمت به زائرین مساعد می کند.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه با حرمین مطهر دیگر در سطح استان فارس هماهنگ هستیم افزود: خدمت تمام خادمینی که در این حرم های مطهر خدمت می کنند، به حساب خدمت در حرم امام رضا(ع) گذاشته می شود و به عنوان سوابق سنواتشان ثبت می شود. لذا علاوه بر این که خادمیاران برای رفع محرومیت خدمت می کنند، با آموزش هایی که می گذرانند، از خادمیاری رتبه 3، با توجه به ساعات و کار انجام داده شده، ارتقای رتبه به 2 و یک کسب می کنند و در نهایت به خادمیاران تشرفی نائل می آیند.
مدیر نمايندگي توليت آستان قدس رضوي در فارس تصریح کرد: هرکدام از این رتبه ها، طول دوره و امتیازات خاصی می خواهد که با توجه به زمیه تخصصی خدمات، و درست و بهتر انجام دادن خدمات شش ساعت در هفته، خادمیاران ارتقا خواهد داد.
مهدیار گفت: در سایت های شخصی خادمیاران، شش ساعت خدمت به محرومین و زائرین پیش بینی شده است که این شش ساعت می تواند در محل سکونت، محل کار، شهر یا استان خودشان باشد یا 12 روز در حرم مطهر باشد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید