نماینده ولی فقیه در یزد:

مردم از جشن‌های «زیر سایه خورشید» استقبال خوبی داشته‌اند

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۱
نماینده ولی فقیه در یزد در حاشیه جشن زیر سایه خورشید در این شهر گفت: مردم از جشن‌های زیر سایه خورشید استقبال خوبی داشته‌اند.
به گزارش آستان نیوز، در این مراسم معنوی و شاد که با استقبال بی‌نظیر مردم همراه شد، آیت‌الله ناصری ولی فقیه و امام جمعه یزد با اشاره به قدمت طولانی فرهنگ اسلامی و دینی مردم این شهر بیان کرد: استان یزد از قدیم‌الایام به دارالعباده و دارالعلم معروف بوده و بزرگانی همچون حاج شیخ غلامرضا فقیه یزدی، آیت‌الله سید محمدکاظم یزدی، شهید صدوقی و... از آن برخاسته‌اند.
وی ادامه داد: مردم یزد عاشق و علاقه‌مند به امام رضا(ع) هستند، در طول سال سفرهای زیادی به مشهد دارند و تعداد زیادی از آن‌ها ساکن مشهد شده‌اند و حتی مرحوم حاج شیخ غلامرضا به نظر بنده سفیر امام رضا(ع) در یزد است.
نماینده ولی فقیه در یزد با بیان اینکه بزرگان این دیار زمینه‌های فرهنگ اصیل اسلامی و انقلابی را در استان پایه‌ریزی کرده‌اند، گفت: جوانان و نسل امروز ما نیز باید این مسیر را ادامه دهند.
وی افزود: علما و مسئولان باید بدانند شرایط فرهنگی یزد با شرایط شهرهای دیگر متفاوت است و یزد، جای انجام بعضی حرکت‌هایی که مظاهر غربی و غیرشرعی داشته باشد، نیست و مردم نیز از این حرکت‌ها استقبال نمی‌کنند بلکه استقبال مردم در رابطه با حرکت‌ها و جشن‌هایی از جمله زیر سایه خورشید است.
آیت‌الله ناصری با تأکید بر اینکه متانت و شرافت یزد باید باقی بماند،‌ گفت: چنانچه کسانی بخواهند در یزد برخلاف مسیر فرهنگ، سنت، آداب و رسوم و اخلاق یزد حرکت کنند، باید بدانند در این شهر جایگاهی ندارند.
وی ادامه داد: مردم یزد مردم نجیب، با گذشت و مهمان‌دوستی هستند و این شرافت و متانت باید حفظ شود.
آیت‌الله ناصری به دست‌اندرکاران فرهنگی و اجرایی در استان توصیه کرد: در امور فرهنگی شهر مسلک و راهی را انتخاب کنید که راه و سنت اصیل اسلامی و یزدی باشد.
امام جمعه یزد ادامه داد: همان‌طور که دسته‌های عزاداری و مداحی‌های یزد سبک خاص خودش را دارد و باید حفظ شود، این روحیه انقلابی‌گری، ولایت‌مداری، معنویت و خدامحور بودن نیز باید در یزد حفظ شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید