حضور کاروان زیر سایه خورشید در آستانه اشرفیه

۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۹:۲۲
کاروان زیر سایه خورشید با حمل پرچم متبرک ثامن‌الحجج(ع) به بارگاه مقدس سلطان سید جلال‌الدین رسید.
به گزارش آستان نیوز، خدام حرم رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید همراه با پرچم سبز بارگاه ملکوتی ضامن آهو حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، وارد شهرستان آستانه اشرفیه از توابع استان گیلان شدند.
مردمان دیار سلطان سید جلال‌الدین با استقبال پرشور از خادمان حرم این امام شریف و پرچم سبز حضرت رضا(ع)، عشق و علاقه خود را به امام هشتم نشان دادند و در شهر برادر آقا علی‌بن موسی‌الرضا(ع) رسم میهمان‌نوازی را به جا آوردند.
کاروان خادمان امام رضا(ع) از هفدهم تیر وارد گیلان شده‌اند و در این راستا برای 21 شهر، بخش و روستای این استان برنامه‌های مختلفی به مناسبت دهه کرامت تدارک دیده شده است.
در این برنامه‌ها خدام رضوی که پرچم مطهر امام رضا(ع) را نیز با خود به همراه دارند، بسته‌های نمک و نبات را به عنوان تبرک به مردم اهدا می‌کنند.
هدف از اجرای این برنامه‌ها عمل به توصیه ائمه اطهار(ع) مبنی بر زیارت قلبی از راه دور است تا مردم بتوانند با همه وجود خود با امام رضا(ع) ارتباط برقرار کنند.
برگزاری جشن‌های مردمی، ديدار با معلولان و سالمندان، غباروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، حضور در بیمارستان‌ها و عیادت از بیماران، دیدار با ائمه جمعه و علمای شهرها، گردهماهی خانواده شهدا مدافع حرم و... از جمله برنامه‌هایی به شمار می‌رود که طی مدت حضور کاروان زیر سایه خورشید در استان گیلان اجرا می‌شود.
همچنین جشن ویژه دختران با عنوان «من مثل معصومه» در روز جمعه بیست و یکم تیر ماه برگزار می‌شود.
در شب ولادت امام رضا(ع) نیز جشن بزرگ میلاد امام مهربانی در میدان شهرداری رشت با حضور اقشار مختلف مردم و همراه با مراسم مولودی‌خوانی و نورافشانی برگزار خواهد شد.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید