نشست گردشگری مذهبی در سمنان برگزار شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۲:۰۸
نشست گردشگری مذهبی به همت کانون خادمیاری علمی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، نشست علمی با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه های استان با موضوع گردشگری مذهبی و به همت کانون خادمیاری علمی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان و با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر در دانشگاه آزاد مهدیشهر برگزار شد.
دکتر کامیابی معاون کانون علمی و دانشیار دانشگاه در رشته جغرافیا با اشاره به ظرفیت استان سمنان به علت پذیرایی از حدود 20 میلیون زائر در طول سال ابراز امیدواری کرد با مشارکت دانشگاه و دستگاه های ذی‌ربط به خصوص آستان قدس رضوی می توان این استان را که در بین الحرمین شریف کشور (شهرهای مقدس قم و مشهد) قرار دارد به شکوفایی رساند و امکانات گردشگری، اقامتی و بوم گردی مناسبی را در آن مهیای خدمت رسانی به زائر نمود.
وی همچنین با اشاره به نقش تمامی رشته های موجود در دانشگاه در مبحث گردشگری، اشتغال زایی روستایی و محرومیت زدایی پایدار در روستا ها را منوط به توسعه گردشگری دانست و تاکید کرد با وجود بیش از 130 امام زاده و مرقد 5 پیامبر در استان سمنان و همچنین وجود مسیر جاده ابریشم در سمنان اظهار امیدواری کرد با فعالیت ویژه تمامی مجموعه های دخیل در استان در طرح گردشگری استان سفری به یاد ماندنی را برای زائرین برنامه ریزی کرد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود