سایه خورشید بر سر مددجویان مجتمع فرهنگی تربیتی کوثر کاشان درخشید

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۰۵:۱۶
مددجویان کمیته امداد کاشان در مجتمع فرهنگی تربیتی کوثر با پرچم سبز رضوی زیر سایه خورشید متبرک و منور شدند.
به گزارش آستان نیوز، خدام حرم رضوی در ششمین روز حضور کاروان در کاشان (شنبه ۲۲ تیرماه) ابتدا به مجتمع فرهنگی تربیتی کوثر کاشان رفتند و با پرچم بوسی و اعطای تبرکات رضوی به آنها چشمه سار نور و امید و روشنی را در عطشگاه تمنا و توسل مددجویان این مجتمع جاری کردند.
خدام حرم رضوی پس از حضور در این مجتمع به سایت هسته ای نطنز رفتند ضمن بازدید از این سایت و شرکت در جشن عمومی کارکنان آن از خانواده شهید سید ثارالله موسوی (پدرو مادر و همسر) شهید مدافع وطن در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان تجلیل و تقدیر کردند.
خدام حرم رضوی پس از اینکه سایت هسته ای نطنز را زیر سایه خورشید بردند به مقصد روستای اریسمان از توابع شهرستان بادرود و شرکت در جشن مردمی این روستا در مسجد حضرت ابالفضل االعباس آن حرکت کردند.
استقبال گرم و باصفای مردم این روستا باوجود گرمی هوا و آفتاب داغ کویر زیباترین شور دلدادگی، معرفت علوی و بصیرت رضوی را از مردم ولایت مدار و اهل بیتی این روستا متجلی و متبلور کرد.
مردم این روستا به بوی پیراهن یوسف در گرمترین ساعت روز از فصل تابستان در تیرماه آمده بودند تا با بوسه و تبرک بر پرچم سبز رضوی صهبای بردا و سلاما را تسنیم کویر تشنه جان کنند و از  نور و هدایت و روشنی آن دل را مصفا کنند.
کاروان پس از حضور در جمع مردم خوب اریسمان به روستای ده آباد از توابع شهرستان بادرود رفتند و اهالی این روستا را زیر سایه خورشید زمزم نور و برکت و رحمت رضوی کردند.
اهالی روستای ده آباد نیز با وجود گرمای بیش از ۴۵ درجه هوا در کویر داغ و سوزان این منطقه به عشق امام مهربانی ها آمده بودند تا با بوسه بر کوثر رضوی سلسبیل امید و برکت را در دشت تمنای وجود جاری کنند و به آفتاب متصل شوند.
اهالی ده آباد از برکت لذت شیرین حضور خدام حرم رضوی عسل مصفا در کام ریختند و زیباترین خاطره شیرین رضوی خود را در بوستان دلشان ثبت کردند.
کاروان زیر سایه خورشید پس از حضور خدام حرم رضوی در ده آباد این روستا را برای شرکت در جشن بزرگ و ضیافت رضویون که هر سال به همت خیر ارجمند ابوالشهید مرتضی بهمنی و مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی در مسجد امام حسن (ع) مرکز هیات طفلان مسلم بن عقیل واقع بلوار چمران به مقصد کاشان ترک کردند.
کاروان زیر سایه خورشید قبل از حضور در جشن بزرگ میلاد امام رضا علیه السلام و شرکت در ضیافت رضویون مسجد امام حسن علیه السلام بلوار چمران هنگام نماز مغرب و عشا بر سر مزار پدر مرثیه سرایی ایران محتشم کاشانی شاعر ترکیب بند عاشورایی باز این چه شورش است رسیدند و ضمن ادای احترام به این شاعر بلند آوازه، قرایت فاتحه و اقامه نماز جماعت مغرب و عشا کتیبه دلهای رضوی را با شور و  شعور  حسینی گره زدند.
خدام حرم رضوی پس از اینکه دلهایشان زیر سایه خورشید رضوی از  بصیرت حسینی ترکیب بند عاشورایی محتشم کاشانی صله گرفت برای شرکت در جشن بزرگ میلاد  ثامن الحجج در بلوار چمران کاشان حرکت کردند.
اهالی این منطقه که از ساعت ها قبل با بیرق های بزرگ و پرچم های رنگی سبز و قرمز و سفید متبرک به نام ابالفضل االعباس و امام رضا علیه السلام حضور کاروان زیر سایه خورشید را انتظار می کشیدند به محض ورود خدام حرم رضوی این سفیران رضوی را در آغوش کشیدند چون قطرات دریا به اقیانوس بیکران رضویون پیوستند.
دود اسفند و عطر گلاب، نغمه خوش صلوات و طنین زیبای نقاره خانه در آیین استقبال ملودی گوش نوازی از الحان رضوی و محمدی بود که دلت را متلاطم و چشمت را بارانی می کرد.
خیل جمعیت پیر وجوان، زن و مرد، دختر و پسر، کودک و نوجوان و جوان حتی اطفال و نوزادانی که در آغوش پدران و مادران بودند همه و همه شور شیرین دلدادگان ثامن الحجج را در قاب چشمانت برق می زد.
نورافشانی بی نظیر از پشت بام مسجد نیز آسمان کاشان را رنگارنگی از باران نور و شادی کرده بود.
کاشانی ها در حلقه استقبال خدام حرم رضوی کاروان را تا مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام بلغور چمران مشایعت کردند و آنها را با تکریم و تعظیم و جلال و شکوه بر صدر مجلس جای دادند.
مولودی خوانی حاج اسماعیل اخباری فخرالمادحین، سخنرانی حجت‌الاسلام ملایی روحانی و مبلغ کاروان، قرایت صلوات خاصه توسط غلامحسین شاهمرادی زاده خادم آستان قدس رضوی در مسجد کاشانی های ولایت مدار و مذهبی را از شراب طهور رضوی سیراب کرد و پیمانه معرفت در جان ریخت.
جشن بزرگ میلاد امام رضا علیه السلام در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام در مرکز هیأت دوطفلان مسلم بلوار چمران کاشان با ضیافت شامی که به همت خیرین و خبر گرانقدر ابوالشهید مرتضی بهمنی تهیه شده بود سفره برکت و عافیت حسن و روح کاشانی ها تا از برکت این اطعام رضوی توشه یکسال تلاش و تکاپو را ذخیره کنند.
کاروان زیر سایه خورشید اعزامی از آستان قدس رضوی به کاشان با حضور در شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز، بادرود و شهر و روستاهای توابع آن و شرکت در جشن های مردمی زیر سایه خورشید تا۲۳ تیر در این منطقه ادامه دارد و با حضور در جشن ملی زیر سایه خورشید که در روز یکشنبه ۲۴ تیرماه همراه با آیین اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو در دبیرستان ماندگار امام خمینی کاشان (ره) پایان می پذیرد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود