ارائه 33 نوع خدمت توسط خادمیاران رضوی به محرومان شهرستان شاهرود

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۶:۱۲
مدیر کانون مرکزی خادمیاران رضوی شهرستان شاهرود گفت: اشتغال‌زایی و محرومیت زدایی یکی از مأموریت‌های آستان قدس رضوی است.
به گزارش آستان نیوز، مرتضی احمدیان در حاشیه مراسم جشن میلاد حضرت رضا(ع) در شاهرود با بیان اینکه هدف از تشکیل کانون های خادمیاری آستان قدس رضوی در شهرستان‌ها کمک و حمایت از محرومان جامعه است، ابراز داشت: اشتغال‌زایی یکی از مأموریت‌های آستان قدس رضوی برای محرومیت زدایی پایدار در مناطق محروم به شمار می‌رود که در این راستا ۴۰ طرح اشتغال‌زایی از مناطق مختلف و مردم تهیه به مشهد ارسال‌شده است تا در صورت تصویب تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار آن‌ها قرار گیرد.
وی افزود: آنچه طی این چند ماه در کانون مرکزی خادمیاران رضوی شهرستان شاهرود انجام شد تائید حدود پنج طرح بود که تسهیلات مورد نیز آن‌ها پرداخت و ۱۰ الی ۱۵ نفر اشتغال‌زایی در قبال آن صورت گرفته است.

فعالیت ۲۵۰۰ خادم یار در شاهرود
مدیر کانون مرکزی خادمیاران رضوی شهرستان شاهرود بابیان اینکه در این کانون حدود ۱۵ نفر کار ستادی مجموعه را بر عهده‌دارند، ابراز داشت: ۷۶ کانون خادم یار رضوی در شهر فعالیت دارند که از این تعداد ۴۰ کانون خادم یاری محله‌ای و ۳۰ کانون خادم یاری تخصصی مشغول به ارائه خدمات لازم هستند که باید گفت عمده کار توسط حدود دو هزار ۵۰۰ نفر خادم یار انجام می‌شود.
احمدیان بابیان اینکه در شاهرود ۳۳ نوع خدمت عمومی و تخصصی به محرومان جامعه ارائه می‌شود، در ادامه تصریح کرد: بهداشت و درمان، زیارت اولی‌ها، اشتغال، بهداشت و درمان، کتاب و کتابخوانی، تعلیم تربیت، مباحث قرآنی، محصولات فرهنگی، علمی و پژوهشی، ورزشی و حمایت مالی خدمات تخصصی است که توسط کانون خادم یاران رضوی ارائه می‌شود.
وی افزود: شش نوع خدمت عمومی شامل توزیع غذای نذری، سرکشی از سالمندان و تعمیر و نگهداری واحدهای مسکونی نیازمندان و ایاب ذهاب محرومان و… نیز در سطح کانون‌های محلی و مساجد با شناسایی نیازمندان محل به آن‌ها ارائه می‌شود.

اعزام ۱۳۵۰ زائر اولی به مشهد مقدس
مدیر کانون مرکزی خادمیاران رضوی شهرستان شاهرود بابیان اینکه یکی از خدمات این دفتر اعزام زیارت اولی‌ها به مشهد مقدس است، ابراز داشت: افراد آرزومند که به دلیل محرومیت موفق به زیارت بارگاه علی بن موسی‌الرضا (ع) شدند شناسایی و به‌صورت رایگان به مشهد اعزام می‌شود که این آمار طی دو سال فعالیت طرح خادمیاری اعزام یک هزار و ۳۵۰ نفر شاهرودی را در بردارد.
احمدیان در ادامه تصریح کرد: توزیع هفت هزار و ۵۰۰ بسته حمایتی، ۱۶۵ هزار پرس غذا بین محرومان توسط کانون‌ها، اسکان ۴۰ هزار زائر و بهره‌مندی ۱۰۰ هزار نفر از ایستگاه‌های صلواتی ازجمله خدمات خادمیاران رضوی در شاهرود طی دو سال گذشته است که همه این خدمات توسط دو هزار متخصص و کمک داوطلبانه مردم در کانون‌های خادم یاری رضوی سطح شهرستان اجرایی شدند.
وی ضمن بیان اینکه طی دو سال گذشته بالغ‌بر یک‌هزار نفر از محرومان شاهرود به پزشکان شهر برای معالجه معرفی شدند، افزود: به دلیل نبودن امکانات لازم برای درمان بیماران صعب‌العلاج و سرطانی حدود ۱۰ الی ۱۵ بیمار سخت برای درمان به‌صورت رایگان به سمنان و مشهد اعزام شدند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود