به همت نمایندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم صورت گرفت؛

افتتاح مدرسه تابستانی رضوی در شهر تبریز

۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۲۲:۱۵
افتتاح مدرسه تابستانی رضوی از جمله برنامه‌های دهه کرامت نمایندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم بود که در برخی از نقاط کشور از جمله تبریز اجرا شد.
به گزارش آستان‌ نیوز، این مدرسه تابستانی با «رویکرد تمدنی به سیره رضوی» در تبریز آغاز به کار کرد و از 24 تا 26 تیر ماه سال جاری در محل حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان تبریز برپا است.
این دوره در قالب 16 ساعت و یک واحد درسی ویژه دانشجویان، طلاب و معرفت‌جویان حوزی و دانشگاهی تعریف شده است.
«آشنایی با شخصیت و سیره اجتماعی – فرهنگی سیاسی امام رضا(ع)»، «مفهوم‌شناسی شامل تمدن، تمدن اسلامی، رویکرد تمدنی، سیره رضوی»، «رویکرد تمدنی امام رضا(ع) در مناظرات کلامی سیره رضوی در تمدن‌آفرینی شیعی»، «فلسفه احکام در سیره رضوی و نقش آن در تمدن‌سازی و تمدن‌آفرینی»، «سیره عرفانی حضرت رضا(ع) در ایجاد و تقویت تمدن اسلامی»، «ریشه تمدنی گرایش‌های اسلامی در سیره امام رضا(ع)»، «نقش امام رضا(ع) در گسترش تمدن شیعی»، «نهضت‌های اسلامی در دوران امام رضا(ع) سر‌فصل‌های این مدرسه تابستانی با رویکردهای تمدنی به سیره رضوی است.
در پایان دوره به شرکت‌کنندگانی که در آزمون کتبی پایانی حد نصاب لازم را کسب کنند گواهی معتبر پایان دوره از سوی نهاد رهبری دانشگاه تبریز و نمایندگی بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی نمایندگی در قم اعطاء خواهد شد.
گفتنی است، این مدارس شامل مدرسه «میراث تفسیری و حدیثی امام رضا(ع)» در میاندوآب و ارومیه، «سبک زندگی رضوی با تأکید بر مسائل خانواده» در یزد، مدرسه میراث تفسیری و حدیثی امام رضا(ع) در مازندران و «سبک زندگی رضوی با تأکید بر مسائل زن و خانواده» در اصفهان و شیراز می‌شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید