گلزار شهدای بیرجند با حضور خدام رضوی غبارروبی شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۱:۵۱
خدام حرم مطهر رضوی با حضور در جوار قطعه دو شهدای بیرجند مزار این لاله‌های گلگون کفن را غبارروبی کردند و به قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) پرداختند.
به گزارش آستان نیوز، صبح امروز کاروان خدام حرم مطهر رضوی با حضور در مزار شهدای بیرجند ضمن قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به قبور شهدا با آرمان‌های والای شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.
عطر رضوی با حضور سفیران خورشید هشتم در مزار شهدای گمنام پیچید و حال و هوای خاصی به این فضا بخشیدند.
خدام حرم مطهر رضوی با حضور در جوار قطعه دو شهدای بیرجند مزار این لاله‌های گلگون کفن را غبارروبی کردند و به قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) پرداختند.
همچنین اقشار مختلف مردم، جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران در این برنامه معنوی شرکت کرده و پرچم مطهر رضوی و مزار شهدا را زیارت کردند.
کاروان خادمین حرم مطهر رضوی با گرداندن پرچم سبز گنبد امام رضا(ع)، مردم را به زیارت معنوی و عاشقانه امام مهربانی‌ها دعوت کرده و با شعرخوانی و مدیحه سرایی دل‌های ارادتمندان را به پنجره فولاد گره زدند.
در پایان نیز حجت الاسلام محسن شراهی مُبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید به بیان کرامات امام رئوف پرداخت و افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از خود شهادت نیست و باید مسیر فرهنگ ایثار و شهادت ترویج یابد.
کاروان خدام حرم رضوی امروز با خانواده شهیدان میرزایی و درویشی و جانبازان مهدوی نیا و زنگویی در دوران دفاع مقدس دیدار کرده و از آنها دلجویی کردند.
در این دیدار یکی از خادمان حرم مطهر رضوی با مدیحه سرایی و شعرخوانی حال و هوای منزل شهدا را امام رضایی کردند و در پایان بسته های متبرک رضوی توزیع شد.
شهید محمدعلی میرزایی در سن 19 سالگی در عملیات کربلای پنج، شهید محمدسعید درویشی  در سن 26 سالگی در عملیات کربلای پنج به فیض شهادت رسیدند و عبدالحسین مهدوی نیا جانباز 75 درصد سال 63 در کردستان و حسین زنگویی جانباز 70 درصد در عملیات مرصاد به درجه جانبازی نائل آمدند.
همچنین خانواده شهدا و جانبازان نیز در این دیدار به بیان خاطراتی از ایثارگری و فداکاری های جانبازان و شهدا در دوران دفاع مقدس پرداختند‌.
ححت الاسلام محسن شراهی مُبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید نیز به بیان افتخارآفرینی های شهدا و جانبازان پرداخت و افزود: در روایت ها آمده با اولین قطره خون گناهان شهید آمرزیده می شود و از شهدا بخواهیم که ما را شفاعت کنند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود