جشن شب میلاد امام رضا(ع) در حرم حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) برگزار شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۲۳:۰۵
جشن شب میلاد امام رضا(ع) 22 تیر با حضور عاشقان و دلدادگان رضوی در حرم حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، در شب میلاد خجسته هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) حرم مطهر برادر ایشان؛ حضرت حسین‌بن ‌موسی‌ا‌لکاظم(ع) سراسر جشن و سرور بود.
به همین مناسبت مردم ولایت‌مدار طبس و زائران بارگاه مطهر حضرت حسین‌بن‌ موسی‌ا‌لکاظم(ع) با حضور در این حرم، میلاد مسعود امام رئوف را به برادر ایشان تبریک گفتند و مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) در مناقب و فضائل عالم آل محمد(ص) مدیحه‌سرایی کردند.
در این مراسم حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسین حلواییان، کارشناس دینی با بیان فضایل زیارت با معرفت گفت: زائران باید با معرفت امام رضا(ع) را زیارت کنند و تمام دل و قلب‌شان متوجه حضور در مأمن رضوی باشد و هنگام عرض حاجات نزد امام رضا(ع) به این مسئله واقف باشند که ایشان از مصحلت امور آنان آگاه هستند.
وی ادامه داد: بهترین حاجت زمان زیارت امام رضا(ع) این است که از حضرت مودت و محبت ایشان را طلب کنیم چرا که اگر محبت خدا و محبت امام رضا(ع) به دل بنشید مومن به سر‌منزل مقصود رسیده است.
وی با تأکید بر اینکه عالم هستی بر مبنای عشق آفریده شده است، افزود: حضرت رضا(ع) را به این دلیل حضرت شمس‌‌الشمس می‌نامند که خورشید عالم‌تاب در جهان هستی است و ما در آینه این عالم هستی، نور‌السموات و الارض را زیارت کنیم.
حضور کاروان «زیر سایه خورشید»، اجرای پرچم‌گردانی حرم مطهر رضوی در بین دلدادگان و عاشقان امام رضا(ع)، اجرای مسابقه و ... از جمله برنامه‌های این مراسم بود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود