ضریح مطهر امامزاده یحیی ابن موسی (ع) در سمنان غبارروبی شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۲:۲۱
آستان مقدس امامزاده یحیی بن موسی الکاظم (ع) شهر سمنان به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (ع) غبارروبی شد.
به گزارش آستان نیوز، آئین غبارروبی و عطرافشانی ضریح مطهر حضرت یحیی ابن موسی(ع) برادر حضرت امام رضا(ع) در فضایی معنوی و عطرآگین، با حضور خادم یاران حرم رضوی برگزار شد.
در این آیین که با حضور جمع زیادی از مردم و مسئولان انجام شد، مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان به کرامات حضرت رضا(ع) اشاره کرد و گفت: وجود بقاع متبرکه در هر شهر و دیاری آثار و برکات فراوانی را به دنبال دارد.
علیرضا خسروی آرامش روح و جان، تسکین قلوب و گردهمایی‌های معنوی و مذهبی با حضور مردم مؤمن و ولایتمدار سمنان را از برکات حضور و وجود حضرت یحیی بن موسی الکاظم(ع) در سمنان عنوان کرد و گفت: باید از این اماکن معنوی در راستای ترویج و بسط و‌ گسترش فضایل اخلاقی و معروفات و معنویات در جامعه بهره گرفته شود.
بر اساس این گزارش خادم یاران در فضایی آکنده از نور و معنویت با هم‌خوانی سرود «ای صفای قلب زارم» اقدام به غبارروبی و عطرافشانی این مضجع شریف کردند.
 بر اساس شواهد تاریخی و کتاب‌های معتبر دینی، حضرت یحیی (ع) فرزند امام هفتم شیعیان، حضرت موسی بن جعفر (ع) در مدینه منوره دیده به جهان گشود و در پنج‌سالگی از نعمت وجود پدر محروم شد.
ایشان در سال 198 هجری قمری هنگام مسافرت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) از مدینه به مرو، جزو همراهان حضرت بود و امام رضا(ع) برادر خود حضرت یحیی(ع) را به‌منظور ارشاد و هدایت مردم، مأمور و به مناطقی اعزام کردند.
پس از شهادت امام رضا(ع)، به تحریک مأمون خلیفه عباسی، حضرت یحیی (ع) نیز در سمنان به شهادت رسیدند و در محل کنونی به خاک سپرده شدند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود