سلماس، میزبان خادمان و پرچم متبرک امام رضا(ع)

۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۷:۰۷
شهرستان سلماس آذربایجان غربی، امروز میزبان خدام کاوران زیرسایه خورشید است.
به گزارش آستان نیوز، خادمان حرم مطهر رضوی با استقبال مردم و مسئولان امروز وارد شهرستان سلماس شدند.
غبارروبی مزار شهدا، عیادت کاروان زیرسایه خورشید از بیماران بیمارستان خاتم الانبیا(ص)، دیدار با امام جمعه سلماس و... ازجمله برنامه هایی به شمار می رود که با حضور کاروان خادمان رضوی در شهرستان سلماس صورت گرفته است.
خادمان بارگاه منور رضوی همچنین اذان و اقامه را در گوش نوزاد تازه متولد شده قرائت کردند و مادر این نوزاد به برکت دهه کرامت، نام «رضا» را برای نوزاد خود برگزید.
حضور کاروان خادمان رضوی در مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان حضرت قائم سلماس نیز یکی دیگر از برنامه های امروز بوده است.
به مناسبت دهه کرامت ۱۵۰ عنوان برنامه در قالب دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید در آذربایجان غربی برگزار می شود که طی آن ۲ گروه از خادمان آستان قدس رضوی از روز هفدهم تا بیست و سوم تیرماه در این استان حضور خواهند داشت.
این گروه ها متشکل از ۲ خادم، یک مبلغ و یک مداح است که با حضور در برنامه ها و مراسم مختلف در شهرستان های مختلف به اجرای برنامه های خود می پردازند.
طی دهه کرامت رضوی، شهرستان های ارومیه، سلماس، ماکو، چالدران، چایپاره، شوط، تکاب، شاهیندژ و نقده میزبان کاروان رضوی خواهند بود.
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه شهرستان ها، حضور در بیمارستان، سرای سالمندان، پادگان های آموزشی، برگزاری جشن های عمومی و نیز تجلیل از حامیان سیل زدگان از مهم ترین عناوین برنامه های اجرایی در طول دهه کرامت است.
گفتنی است، دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، دفتر امور اجتماعی استانداری، ادارات کل ورزش و جوانان، صداوسیما، میراث فرهنگی، سپاه شهدای استان، شرکت توزیع نیروی برق، نیروی انتظامی و فرمانداری ارومیه از جمله ادارات مشارکت کننده در جشنواره امسال هستند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود