با حضور کاروان زیر سایه خورشید صورت می‌گیرد؛

برگزاری 30 برنامه فرهنگی مذهبی در شهرستان فردیس

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۸:۱۸
هم‌زمان با دهه کرامت رضوی بیش از ۳۰ برنامه فرهنگی مذهبی با حضور کاروان زیرسایه خورشید در شهرستان فردیس برگزار می‌شود.
به گزارش آستان نیوز، شهرستان فردیس از توابع استان البرز برای هفتمین سال متوالی میزبان کاروان خدام رضوی و پرچم متبرک حرم مطهر ثامن‌الحجج(ع) است.
کاروان زیر سایه خورشید در این شهرستان در برنامه‌های مختلفی حضور خواهد داشت که از آن جمله می‌توان به غبار‌روبی مزار شهدا، دیدار با خانواده‌های شهدا، جانبازان و ورزشکاران، شرکت در جشن‌های مردمی و دیدار با اقشار مختلف مردم و... اشاره کرد.
حضور در مراکز نگهداری افرادی که امکان سفر و زیارت حرم مطهر امام هشتم(ع) را همچون معلولان، سالمندان، کودکان بی سرپرست و زندان‌ها ندارند، بخشی دیگر از برنامه‌های این کاروان به شمار می‌رود.
ترویج فرهنگ رضوی و تقویت باورهای مذهبی و نشاط دینی از مهم‌ترین اهداف کاروان زیر سایه خورشید است و همچنین با حضور این کاروان در مراسم سیاسی عبادی نماز جمعه گذشته در شهرستان فردیس، فضای معنوی نماز جمعه معطر به عطر پرچم قدسی حرم مطهر رضوی شد.
گفتنی است در مراسم استقبال از کاروان زیر سایه خورشید در شهرستان فردیس که با شور معنوی خاصی برگزار شد، نشان خادمی حرم ملکوتی ثامن‌الحجج(ع) به امام جمعه، فرمانده سپاه و رئیس هیئت رزمندگان اسلام این شهرستان از سوی خدام حرم مطهر امام رضا(ع) اعطا شد.
امسال و در دوازدهمین دوره از جشن‌های زیر سایه خورشید ۲ هزار نقطه از سراسر کشور و ۲۷ کشور دنیا میزبان کاروان رضوی و پیام امام مهربانی ها هستند.
میزبان کاروان زیر سایه خورشید تشکل‌های مردم نهاد و مذهبی هستند و در دهه کرامت سال جاری بیش از ۱۱ هزار فعالیت فرهنگی در قالب جشن‌های مردمی توسط ۲ هزار تشکل مردمی در سراسر کشور برگزار می‌شود.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید