۱۷ شاعر آیینی خراسان جنوبی خادمیار امام رضا(ع) شدند

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۹
مسئول کانون شعر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۷ شاعر آیینی و اهل بیت علیهم السلام در خراسان جنوبی خادمیار افتخاری حرم امام رضا(ع) شده اند.

به گزارش آستان نیوز، علی‌اکبر حسامی اظهار داشت: کانون شعر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی در ماه و هفته ای یک روز به اسم امام رضا(ع) در مناسب های مختلف، مراسم شعرخوانی برگزار می‌کند.
 مسئول کانون شعر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف کانون شعر آستان قدس رضوی برگزاری جلسات شعر رضوی، اشعار آیینی و قرائت تازه ترین سروده‌های شاعران استان درباره اهل بیت علیهم السلام است، گفت: با برگزاری این جلسات، شاعران آیینی جذب و این شاعران خادمیار امام رضا(ع) می‌شوند.
 حسامی ادامه داد: شهرستان‌های طبس و بیرجند دارای انجمن ادبی شعر امام رضا(ع) هستند و شاعران سایر شهرستان‌ها نیز می توانند با مراجعه به دفتر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی ثبت نام و شعرهای خود را به این دفتر ارسال و بعد از ثبت نام و قبولی در آزمون، خادمیار افتخاری حرم امام رضا(ع) شوند.
 وی با بیان اینکه تاکنون 17 شاعر آیینی استان خادمیار افتخاری حرم امام رضا(ع) شده اند، گفت: این شاعران هم شاعر انجمن ادبی شعر آستان قدس رضوی و هم خادمیار هستند که تعدادشان نسبت به سایر استان ها بسیار زیاد است.
 مسئول کانون شعر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی یادآور شد: تاکنون چند جلسه شعر خوانی در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار شده و از خادمیارهای حرم امام رضا(ع) دعوت و شاعران بعد از شعرخوانی، تقدیر شده اند.
 حسامی بیان کرد: کانون شعر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی به مناسبت های مختلف انجمن تشکیل و شعرخوانی می کند که در دهه کرامت امسال نیز جلسه ای با همین رویکرد برگزار شد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود