سیزدهمین جشنواره آسمان هشتم به کار خود پایان داد

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۱۵:۲۷
سیزدهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی «آسمان هشتم» با تجلیل نفرات و گروه های برتر در هرمزگان به کار خود پایان داد.

به گزارش آستان نیوز،  دبیر جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی «آسمان هشتم» در آیین پایانی این جشنواره در حسینیه امام رضا(ع) روستای کردر اظهار داشت: شوق و اشتیاق مردم روستای کردر به ویژه جوانان در نشر معارف اهل بیت(ع) کم نظیر و ستودنی است.
ابراهیم ذاکری افزود: استقبال گسترده نوجوانان و جوانان از رشته های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی این جشنواره مردمی به طور قطع برای متولیان فرهنگ و هنر استان هرمزگان پیام روشن و واضحی دارد.
وی اظهار کرد: اهالی روستای کردر از این توانمندی برخوردارند که در صورت حمایت متولیان، جشنواره را به صورت گسترده تری برگزار کنند.
ذاکری با بیان این که در جشنواره سیزدهم، یک هزار و 517 نفر از نوجوانان و جوانان عضو کانون های مساجد سراسر هرمزگان در ۲۱ رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند، افزود: اگر از این جشنواره حمایت شود، می توان تعداد بیشتری از قشر جوان و نوجوان را به سمت برنامه های فرهنگی و دینی جذب کرد.
وی ادامه داد: هر چند جشنواره سیزدهم امروز به پایان می رسد، اما از فردا با همت مردم روستای کردر و حمایت مسئولان، برای برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره چهاردهم گام برخواهیم داشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان هم در این آئین با ذکر این مطلب که چهاردهمین جشنواره آسمان هشتم به نام چهارده معصوم(ع) باید به صورت ویژه برگزار شود، افزود:اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا در جشنواره سال آینده همه امکانات لازم در اختیار جشنواره آسمان هشتم قرار گیرد.
رضا کمالی زرکانی مشارکت برادران اهل سنت در جشنواره آسمان هشتم را تحسین برانگیز خواند و گفت: هرمزگان در وحدت شیعه و سنی سرآمد است.
وی ضمن قدردانی از اهالی روستای کردر، تصریح کرد: دبیر جشنواره، شخصیتی توانمند و تلاشگر است که توانسته ۱۳ سال مداوم تمام مردم روستا را با همراهی قلبی در قالب یک جشنواره گرد هم آورد.
گفتنی است در این آئین که با حضور مدیر موسسه آفرینش های هنری آستان قدس، معاون فرهنگی ستادعالی کانون های مساجد کشور، مشاور استاندار هرمزگان در امور هماهنگی روحانیت و مسئولان شهرستانی برگزار شد از نفرات و گروه های برتر رشته های مختلف جشنواره تجلیل و قدردانی شد.
آسمان هشتم از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که هر ساله در دهه کرامت و به همت مردم روستای کردر رضوی در میناب برگزار می شود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود