اعطای نشان خادم افتخاری امام رضا(ع) به یکی از علمای اهل سنت

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۱۵:۳۹
در آئین پایانی سیزدهمین دوره جشنواره آسمان هشتم نشان خادم افتخاری حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به یکی از علمای اهل سنت شهرستان میناب هرمزگان اهداء شد.

به گزارش آستان نیوز، مشاور استاندار هرمزگان در امور هماهنگی روحانیت در آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی «آسمان هشتم» در روستای کردر، با تجلیل از این حرکت ارزشمند اهالی این روستا در خلق این رخداد فرهنگی و مذهبی و استمراربخشی به آن، تصریح کرد: بی شک «آسمان هشتم» را می توان قدمگاه و نظرگاه امام رضا(ع) نامید و از این منظر حضور در آن لازمه توفیق است.
حجت الاسلام حسن موسایی حضور در چنین محافل و برنامه هایی آن هم در عنفوان جوانی را توفیقی بس بزرگ خواند و افزود: شرکت کنندگان در این جشنواره، دعوت شدگان امام رضا(ع) هستند.
مشاور استاندار هرمزگان در امور هماهنگی روحانیت اظهار کرد:جشنواره آسمان هشتم شاید برای عده ای یک جشنواره صرف باشد اما برای فرهنگ دوستان و علاقمندان به مکتب رضوی، یک میدان برای دفاع از ارزش های دینی است و از این رو دارای اهمیت است.
وی گفت: آسمان هشتم کاری ارزشمند است که نقش ستاد فرماندهی فرهنگی در راستای نشر و گسترش انوار قرآن و عترت را در منطقه بر عهده گرفته و هر سال پر رنگ تر می شود.
وی با تاکید بر تقویت روحیه معنوی جوانان، از مسئولان شهرستان میناب و بخش بندزرک خواست تا اقامه نماز جماعت و استقرار روحانی در روستای کردر در طول سال تداوم داشته باشد‌.
همچنین در این آئین به جهت مشارکت و همراهی در برگزاری جشنواره «آسمان هشتم»، نشان خادم افتخاری حرم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) به شیخ علی رییسی امام جمعه اهل سنت روستای گودو و از علمای اهل سنت بخش بندزرک میناب اهداء شد.

گفتنی است در این آئین که با حضور مدیر موسسه آفرینش های هنری آستان قدس، معاون فرهنگی ستادعالی کانون های مساجد کشور، مشاور استاندار هرمزگان در امور هماهنگی روحانیت و مسئولان شهرستانی برگزار شد از نفرات و گروه های برتر رشته های مختلف جشنواره تجلیل و قدردانی شد.
آسمان هشتم از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که هر ساله در دهه کرامت و به همت مردم روستای کردر رضوی در میناب برگزار می شود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود