حضور خادمیاران رضوی در کاروان پیاده روی «بهشت تا بهشت»

۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۲:۰۸
مسئول کانون خادمیاری گروه های جهادی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم گفت: خادمیاران رضوی با حضور در پیاده روی کاروان «بهشت تا بهشت» مسیر حرم حضرت معصومه(س) تا حرم آقا علی بن موسی الرضا(ع) را پیمودند.

به گزارش آستان نیوز، حصیری با حضور در کاروان پیاده روی «بهشت تا بهشت» و در جمع خادمیاران رضوی و اقشار مختلف از عاشقان علی بن موسی الرضا(ع) اظهار داشت: این کاروان از روز 14 تیر ماه از شهر مقدس قم به سمت حرم امام هشتم علی بن موسی الرضا(ع) حرکت کرد که در این میان اقشار مختلفی چون خادمیاران رضوی، فعالین فرهنگی و جهادی، طلاب، پزشکان و دیگرعموم مردم نیز به چشم می خورند.
وی با اشاره به مسافت 800 کیلومتری و مشکلات این مسیر خاطر نشان کرد:  بعضی از دوستان که در این سفر همراه ما هستند قبلا نیز در این کاروان ها شرکت کردند و تجربیات آنان انگیزه ای برای ما ایجاد کرد تا با آنان همراه شویم.
حصیری حال و هوای این پیاده روی را همچون پیاده روی اربعین دانست و افزود: تفاوت هایی که بین این مسیر و پیاده روی اربعین است در نوع شرایط، مقدار مسافت و سختی های راه است با اینکه این مسافت 10 برابر مسیر نجف تا کربلا است و خبری از موکب و پذیرایی نیست اما قطعا عشق به این امام رئوف(ع) سختی های مسیر را بر انسان هموار خواهد کرد.
وی تصریح کرد: اگر زیر ساخت ها و امکانات برای چنین پیاده روی هایی نیز فراهم شود قطعا مشتاقان بیشتری می توانند در این کاروان ها حضور پیدا کنند.
مسئول کانون گروه های جهادی یادآور شد: یکی از چیزهایی که ما در این کاروان یاد میگیریم بحث امام شناسی و عملی کردن باورها و اعتقادات ماست، یکی از وظایفی که ما شیعیان نسبت به امامان داریم این است که نسبت به آنان معرفت داشته باشیم که زیارت قبور ائمه اطهار(ع) روشی برای احقاق حقوق آنان و نشان دادن معرفت است و هر چقدر انسان در این مسیر با سختی بیشتری مواجه باشد طبیعتا از نظر این بزرگواران دور نمی ماند و قطعا نگاه ویژه ای خواهند داشت.
حصیری گفت: در گذشته با توجه به عدم وجود وسائل نقلیه مختلف مردم سختی های راه را برای زیارت قبور ائمه بر جان می خریدند و این نشان از عشق و علاقه به این بزرگان بوده است.
وی در پایان گفت: حضور در این کاروان ها تمرین تقوا، دین شناسی، گذشت و تزکیه است.
 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود