ویزیت رایگان 600 محروم قمی توسط خادمیاران سلامت آستان قدس

۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۶:۱۱
مسئول کانون وقف و نذر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم گفت: در دهه کرامت غرفه های سلامت، مشاوره و کودک در پنج بوستان برپا شد.

به گزارش آستان نیوز، سید ابوالقاسم محمودی با اشاره به برگزاری جشن های دهه کرامت در بوستان های شهر قم اظهار داشت: برنامه دهه کرامت در بوستان ها با همکاری آستان مقدسه حضرت فاطمه معصومه(س) و معاونت فرهنگی ورزشی شهرداری قم برگزار شد.
وی ادامه داد: این برنامه ها در 5 بوستان و هر کدام به مدت دو شب در بوستان های مناطق محروم من جمله میدان نبوت، نوبهار، شهر قائم و بوستان شهرداری قم برگزار شد.
مسئول کانون وقف و نذر خاطر نشان کرد: آستان قدس رضوی در بوستان ها با برپایی غرفه سلامت به کمک خادمیاران پزشک توانستند ویزیت رایگان انجام دهند وهمچنین خادمیاران پرستار به کنترل فشار خون مراجعه کنندگان پرداختند.
محمودی ادامه داد: غرفه زائر اولی نیز ثبت نام زائر اولی ها در مناطق محروم را انجام دادند.
وی غرفه مشاوره خانواده را از دیگر غرفه ها عنوان کرد و افزود: هر شب دو نفر از مشاورین خانواده در غرفه ها حضور داشتند و به مشاوره و راهنمایی بازدیدکنندگان می پرداختند همچنین در غرفه کودک برگزاری مسابقات قرآنی و اهداء جوایز به کودکان را داشتیم.
مسئول کانون وقف و نذر تصریح کرد: یکی از وظایف خادمیاران رضوی در هر استان این است که به وضعیت محرومین و نیازمندان رسیدگی کنند و به همین دلیل ما سعی کردیم غرفه ها را در این مناطق برگزار کنیم و به حمدالله غرفه ها با استقبال زیادی مواجه شد به حدی که ما در شهر قائم برای شب دوم از 3 پزشک و 5 پرستار استفاده کردیم که در این دو شب 200 ویزیت رایگان انجام شد.
محمودی گفت: در کل در این ده شب نزدیک به 600 ویزیت رایگان و کنترل فشار خون انجام شد که در صورت مشاهده مشکل به کانون سلامت اعلام می کردیم تا به بیمارستان ارجاع داده شوند و بقیه مراحل پیگیری شود و حتی در مناطقی که افراد نیازمند قادر به تهیه دارو نبودند با کمک خیرین داروی آنان تهیه می شد.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید