آزادسازی 50 هکتار از باغات انجیرستان مناطق سیل زده لرستان

۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۱۰:۵۶
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان لرستان گفت: با مشارکت خادمیاران رضوی بیش از 50 هکتار از باغات انجیرستان گرفتار گل و لای ناشی از سیل اخیر لرستان آزادسازی شد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین قاسم متقی‌نیا، مدیر نمایندگی آستان قدس در لرستان گفت: در ایام دهه کرامت  اقدامات فرهنگی و اجتماعی بسیاری توسط خادمیاران رضوی در مناطق سیل زده استان لرستان صورت گرفته است.
وی ادامه افزود: خوشبختانه با مشارکت مردم و در قالب پویش های خادمیاری توانستیم وسایل مورد نیاز منازل سیل زدگان را جمع آوری و اهدا کنیم.
مدیر نمایندگی آستان قدس ادامه داد: اولین اقدامی که در این دهه انجام شد تقسیم ارزاق و گوشت گرم عقیقه بین سیل زدگان و ویزیت رایگان بیماران محروم توسط پزشکان خادمیار سلامت بود.
متقی نیا با اشاره به اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی توسط خادمیاران رضوی افزود: از جمله این برنامه‌ها می توان به برگزاری جشن های زیر سایه خورشید باحضور خدام رضوی، کرسی تلاوت رضوی، اجرای طرح قرآنی سراج، جلسه تفسیر قرآن کریم، برگزاری شب شعر ویژه ولادت امام رضا(ع)، برنامه های هنری سرود دانش آموزی نوجوانان، ایستگاه نقاشی، مسابقه کتابخوانی، نشست‌هایی برای جوانان و نوجوانان در مساجد با موضوع امام رضا(ع) و توزیع بسته های متبرک بین مردم اشاره کرد.
وی تصریح کرد: اعزام زائرین به مشهد و قم، اجرای نشست های تخصصی کانون بانوان در مرکز استان و همچنین شهرستانها، اجرای برنامه های ورزشی گود زورخانه طیب، برگزاری راهپیمایی خانوادگی در پل دختر با حضور مسئولان تربیت بدنی استان و اجرای مراسم کوهنوردی با پیوست فرهنگی نیز توسط کانون‌های خادمیاری صورت گرفته است.
مدیر نمایندگی آستان قدس در لرستان گفت: مهمترین موضوع کاری این دفتر نمایندگی در ماه‌های گذشته بررسی دقیق آسیب دیدگان 8 شهر و 37 دهستان است که این دهستان‌ها را شناسایی و نیازهای که داشته‌اند را امدادرسانی کردیم.
متقی نیا در پایان گفت: از دیگر اقدامات خادمیاران این دفتر نمایندگی، نجات درختان مدفون شده در سیل اخیر است که تاکنون بیش از 50 هکتار از درختان انجیرستان آزادسازی شدند. همچنین عملیات لوله گذاری جهت متصل کردن مسیرهای آب رسانی به باغات و مزارع آسیب دیده از سیل در استان لرستان نیز توسط خادمیاران این دفتر نمایندگی به اتمام رسید.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود