10 هزار سبد غذایی در دهه کرامت بین محرومان خراسان رضوی توزیع شد

۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۲:۳۸
در ایام دهه کرامت رضوی 10 هزار سبد غذایی به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان رضوی بین خانواده‌های محروم و نیازمند استان توزیع شد.

به گزارش آستان نیوز، به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان رضوی 10 هزار سبد غذایی در ایام دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت رضا(ع) بین محرومان و نیازمندان در سطح استان توزیع شد.
6 هزار از این بسته‌های ارزاق بین خانوارهای مسکین در مشهد مقدس و 4 هزار سبد غذای نیز بین خانوارهای نیازمند در شهرستان‌های استان خراسان رضوی توزیع شد.
در ایام بابرکت دهه کرامت یک هزار و 850 نفر از زائر محروم شهرستان‌های بجستان، تربت‌جام، چناران، خلیل آباد، خوشاب، سبزوار، سرخس، تایباد، باخرز، مه ولات، فیروزه، نیشابور، قوچان، رشتخوار، فریمان، کاشمر، کلات، درگز و تایباد نیز در سفری یک روزه به مشهد و زیارت حضرت رضا(ع) مشرف شدند.
ایستگاه‌های فرهنگی خدمات چند منظوره نیز در ایام دهه کرامت در 12 نقطه حاشیه شهر، ۵ نقطه مرکزی مشهد همچنین شهرهای بزرگ استان همچون گناباد و ...برپا شد. در این پایگاه‌ها خدمات متنوعی همچون مشاوره حقوقی، خانواده، مذهبی، غرفه کودک، کتاب و پذیرایی اجرا شد.
همچنین به مناسبت میلاد حضرت شمس الشموس(ع) خدمات تکریم و استقبال از زائران توسط خادمیاران و خادمان حرم حضرت رضا(ع) در ایستگاه راه‌آهن، فرودگاه و پایانه مسافربری مشهد مقدس اجرا شد. در این برنامه فعالیت‌های متنوع فرهنگی و خدماتی همچون اجرای سرود، ارائه صندلی چرخ دار، بهداشت و درمان، پذیرایی به زائران ارائه شد.
«کاروان شادی موتوری» نیز به مدت 11 شب با هدف موج آفرینی و ایجاد روحیه شور و نشاط مؤمنانه در سطح بلوارهای شهر، خیابان‌ها، معابر و محلات مشهد اجرا درآمد.

اجرای طرح «ردای خدمت» با حضور علما
با مشارکت خادمیاران رضوی، علماء و اساتید حوزه علمیه خراسان رضوی طرح «ردای خدمت» به منظور خدمت‌رسانی به خانواده‌های نیازمند از سه‌شنبه 18 تیرماه آغاز و تا انتهای دهه کرامت ادامه یافت. در این طرح از 48 خانواده محروم در مناطق شهرک شهیدرجایی و باهنر، بلوار شهید آوینی، خیابان طبرسی شمالی، بلوار سپاد و شهرک اسماعیل آباد، شهرک سیدی و بلوار صبا، خیابان رسالت و بلوار توس سرکشی و بسته‌های ارزاق به آنها اهدا شد.
طرح «شوق زیارت» تشرف ساکنین سالمند و ناتوان حاشیه شهر مشهد به حرم رضوی، برپایی کرسی‌های تلاوت رضوی در شهرستان‌های مختلف، اهداء 8۱۰ جلد قرآن کریم به 27۰ مدرسه شهرستان تربت‌حیدریه، اعزام 225 زائر محروم شهرستان‌ گناباد و روستاهای سیل زده بردسکن و سرخس به قم و زیارت حضرت معصومه(س)، برپایی اردوهای جهادی یک روزه، اعطای تسهیلات خرید جهیزیه به 96 زوج محروم، توزیع 12 هزار پرس آش متبرک در مناطق کم برخودار حاشیه شهر توسط کانون‌های محلی مشهد و... از دیگر فعالیت‌هایی است که به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان رضوی ویژه دهه بابرکت کرامت برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید