آغاز به‌کار 231 کانون تخصصی خادمیاری در استان مازندران

۱۳۹۸/۰۵/۰۹ - ۱۷:۲۶
آیین آغاز بکار رسمی ۲۳۱ کانون تخصصی خادمیاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مازندران در ساری برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، در آغاز این همایش، مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با اشاره به اینکه این جلسات متعلق به امام رئوف(ع) است، گفت: سبقت در راه مغفرت و قرب الهی موجب کسب رضایت حضرت دوست است.

محمد اسماعیل امامزاده افزود: این استان به نسبت جمعیت سه میلیون و ۳۰۰هزار نفری، ۱۶هزار خادمیار دارد که این از توفیقات بزرگ الهی برای استان است.

وی ادامه داد: از بین ۱۶ هزار خادمیار، ۲۳۰ نفر به عنوان مسئول کانون‌های موضوعی و ۲۴۰نفر به عنوان مسئول کانون‌های محلی عهده دار امور خادمیاران در شهرستان‌ها هستند، ۲۷ کانون تخصصی داریم که ۱۶ مورد فرهنگی است و به انجام کارهای خیر در راه کمک به نیازمندان می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال گذشته، ۲۴۶هزار خادمیار در سامانه ثبت‌نام کردند تا حداقل ۶ ساعت در هفته در شهرستان خود پای کار بیایند، در حال حاضر سامانه ثبت نام خادمیاری بطور موقت بسته می‌باشد تا این تعداد ثبت‌نامی‌ها ساماندهی شوند.

امامزاده گفت: همایش اجتماع خادمین دو بار در سال با هدف آشنایی با هم برگزار می‌شود، این ۱۶ هزار خادم به همراه خانواده لحظه به لحظه خودشان را با در ساحت امام رضا(ع) تصور می‌کنند و این یک نقطه عطف فرهنگی است، همایش امسال با حضور همه خادمیاران در ۱۳ شهریور در مصلی مرکز ساری برگزار می‌شود.

در ادامه محمدرضا مسلمی معاون خادمیاری دفتر آستان قدس رضوی در مازندران گفت: در سه سال گذشته به صورت آزمایشی شیفت حرم و سامانه باز شد، از ابتدای تیر ماه امسال طرح خادم‌یاری بر اساس خدمت در حال طراحی شدن است، دستور العمل این است که خادم‌یاران ابتدا در شهرستان خدمت کنند و سپس شیفت حرم برای تشویق کار فعال شود.

وی افزود: در کانوهای موضوعی به حضور و تعداد جلسات اهمیت داده می‌شود، از ۱۶ هزار خادمیار ثبت‌نامی، ۱۳هزار نفر در کلاس‌های توجیحی شرکت کردند، آخرین حضور از دهم تا بیست و پنجم مرداد ماه است، خادم‌یارانی که غیبت داشتند با تعیین زمان و مکان در شهرستان خود می‌توانند در کلاس‌ها شرکت کنند.

مسلمی گفت: تاکنون سامانه برای خدمت ۱۰هزار نفر باز شده و حدود ۶ هزار نفر گزینش نهایی شدند، همچنین ۵ هزار و ۷۱۷ نفر از آن ده هزار نفر عرصه خدمتی خود را انتخاب کردند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید