خاکسار قهرودی در دیدار با تولیت حرم کاظمین:

عشق و ارادت به اهل بیت(ع) سرمایه عظیم مردم ایران و عراق است

۱۳۹۸/۰۵/۱۰ - ۱۴:۰۷
در آستانه شهادت امام جواد(ع) قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با حیدر حسن الشمّری تولیت جدید حرم امامین کاظمین(ع) دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام و تبریک حجت الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی به حسن الشمّری، باور و اعتقاد مردم ایران اسلامی و عراق به اهل بیت علیهم‌السلام را سرمایه‌ای بزرگ دانست و عنوان کرد: مردم دو کشور با پیوند اعتقادی که به ائمه اطهار علیهم‌السلام دارند، یک امت واحده هستند و اتفاقات بزرگی نظیر راهپیمایی اربعین حسینی تداعی بخش و مظهر اوج ارادت و دلدادگی و عشق ورزی به ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام و زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی پیروزی‌های دو ملت ایران و عراق در برابر دشمنان را از آثار و برکات فرهنگ اهل بیت(ع) دانست و اظهار کرد: ملتی که به سیره و فرهنگ علوی، حسینی و رضوی تأسی دارد هیچگاه در موضع ضعف و انفعال قرار نخواهد گرفت، امروز به برکت حضرات معصومین(ع)، ولایت فقیه، مرجعیت عالی عراق و مجاهدت رزمندگان اسلامی در جبهه مقاومت، ضعف و ناتوانی دشمنان امت اسلام در منطقه مشهود است.
خاکسار قهرودی با اشاره به تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر همکاری‌های مشترک میان آستان‌ها و اعتاب مقدسه در ایران و عراق، ابراز امیدواری کرد نتیجه و ثمره این تعاملات به ارتقا کمی و کیفی سطح خدمت‌رسانی به زائران منجر شود.
تولیت حرم مطهر امامین جوادین(ع) نیز در این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی و آرزوی موفقیت برای تولیت و قائم مقام آستان قدس رضوی برای خدمت‌رسانی شایسته به زائران بارگاه منور امام رضا(ع)، از حضور وی در مراسم خطبه‌خوانی و تعویض پرچم ایام شهادت حضرت جواد الائمه(ع) تقدیر کرد.
دکتر حیدر حسن الشمّری با اشاره به برکات فرهنگ ائمه اطهار(ع) در سازندگی معنوی و تربیتی جامعه تأکید کرد: پیگیری موضوع عمران و آبادانی حرم امامین کاظمین(ع) با توان بیشتر از جمله برنامه‌های ما است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود