برگزاری نخستین یادواره شهدای رضوی استان کرمان

۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۱۹:۱۳
اولین یادواره شهدای رضوی با عنوان (لاله های رضوی) همزمان با شب شهادت امام جواد(ع) به همت کانون خادمیاری خانواده شهدا استان کرمان برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، نخستین یادواره لاله های  رضوی باهدف گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای محله قمر بنی هاشم(ع) شهر کرمان همزمان با  شب شهادت امام جواد(ع) در مسجد خدایی این محله برگزار شد.
درابتدای این مراسم سیدحسین صابری مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی دراستان کرمان، حضور در جمع خانواده معظم شهدای را فرصت مغتنمی برای شناخت و کسب معرفت بیشتر نسبت به  آرمان های والای شهیدان دانست و گفت: بر پایی این یادواره ارزشمند و باشکوه توسط خادمیاران کانون خانواده شهدا رضوی به عشق شهدا و به برکت نام مبارک امام رضا(ع) در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خود سازی و آشنایی با آرمان شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافین حرم فراهم شده است.  صابری با اشاره به عملیات کربلای 5 و سختی های دوران دفاع مقدس گفت:  ما از سختی های دوران دفاع مقدس با سر بلندی عبور کردیم.

وی درپایان گفت: امیدواریم توفیق تشخیص وظیفه درست را به موقع  بدست آوریم تا مدیون خون شهدا و خانواده محترم شان نباشیم.
در بخش دیگری از این یادواره در قالب(روایت فرهنگ جبهه وشهادت وایثار ) ابعاد مختلف فلسفه جهاد و شهادت و استمرار راه شهیدان پس از دوران جنگ تحمیلی و جایگاه ممتاز شهیدان توسط یکی از راویان آشنا با فرهنگ جبهه و جنگ تشریح شد.
گفتنی است دراین مراسم که با برنامه های فرهنگی، تبلیغی همراه بود از خانواده 5 شهید محله قمربنی هاشم(ع) شهر کرمان تجلیل شد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید