تولیت آستان قدس رضوی:

جوانان، نخبگان و استعدادهای برتر باید موفقیت‌های آینده نظام اسلامی را رقم بزنند

۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۵:۵۶
تولیت آستان قدس رضوی گفت: جوانان، نخبگان و استعدادهای برتر باید موفقیت‌های آینده نظام اسلامی را رقم بزنند.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و الملسمین احمد مروی در آیین افتتاح سومین دوره اردوهای آموزشی و معرفتی هفت روز در بهشت که در باغ اردوگاه امام‌رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: بررسی های مختصر در جریان بازدید از اردوگاه امام رضا(ع) نشان داد که در نتیجه محدود بودن امکانات، نقایص و کمبودهای زیادی در این فضا وجود دارد اما تلاش می‌کنیم در حد مقدورات این کمبودها را برطرف کرده و فضا را برای تلاش بیشتر و استفاده بهتر فراهم کنیم.
وی افزود: امیدواریم سال به سال با تلاش بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی بر کمیت و کیفیت فضای ارودگاه امام رضا(ع) برای استفاده بهتر، مناسب تر و بهینه تر افزوده شود.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه مکتب اسلام به علم و دانش توجه ویژه‌ای دارد، ادامه داد: در نتیجه تکیه قرآن کریم و سیره پیامبر و معصومین(ع) بر علم و دانش و معرفت، پیامبر اکرم(ص) در دوران جاهلیت و از بین کسانی که از فضائل اخلاقی تهی بودند، بزرگترین تمدن بشری را به وجود آوردند.
وی تصریح کرد: آن روزی که کتاب خانه‎هایی با 10 هزار جلد کتاب خطی در کشورهای اسلامی وجود داشت، کشورهای غربی هیچ بهره‌ای از علم و دانش نبرده بودند؛ اروپا اگر رشدی کرده به برکت اسلام بوده است، آن‌ها دانش را از ما ربودند و ما را گرفتار مسائل دیگر کردند و امروز به پیشرفت کذایی رسیده‌اند.
تولیت آستان قدس رضوی بر لزوم مطالعه کتاب‌های تاریخی به منظور آشنایی دانش آموزان و جوانان نخبه با هویت و تاریخ دینی و ملی تأکید کرد و گفت: جوانان امروز باید بدانند که مسلمان در عالم هستی چه تاریخی را به وجود آوردند و اگر پیشرفت و پسرفتی داشته‌اند، دلیل آن چه بوده است.
وی ادامه داد: اگر ما به این واقعیت ملموس توجه داشته باشیم که یک روزی تمدن ساز بوده‎ایم، چرا امروز نباید تاریخ ساز باشیم؟ آیا ما مسلمانان فقط در یک مقطع از تاریخ دارای استعداد تمدن سازی بودیم و خداوند این فرصت را از ما گرفته است یا ما خودمان فرصت‌ها را از دست داده‌ایم.
حجت الاسلام و المسلمین مروی با بیان اینکه دانش آموزان تمدن سازان امروز هستند، گفت: مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب نسل جوانی هستند که وارد چله دوم انقلاب می‌شوند. ما در چله اول توسط جوانان با سربلندی و موفقیت از آزمون‌های مختلف با موفقیت عبور کردیم و حالا وقت آن است که جوانان نسل امروز در مسیر تمدن‌سازی و رقم زدن موفقیت‌های جدید در چله دوم انقلاب گام بردارند.
وی بیان کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی روی تمدن سازی، استعداد و آینده سازی جوانان تکیه دارند، یک شعار انتخاباتی نیست بلکه ماحصل و نتیجه 40 سال تجربه معظم‌له در عالی ترین سطح مدیریت انقلاب است.
تولیت آستان قدس رضوی با توصیه به نسل جوان امروز برای آنکه قدر کشور و نظام را بدانند، گفت: شما استعدادهای درخشان هستید و دشمن نسبت به شما طمع دارد. امروز استکبار یا به دنبال حذف فیزیکی استعدادهای برتر است و یا با تطمیع و وعده‌های کذایی، نخبگان و استعدادها را به سمت خود جلب کرده و استعداد آن‌ها را در مسیر اهداف خود به کار می‌گیرد اما بعضی‌ها به این مسئله توجه ندارند.
وی گفت: دانشمندان، استعدادهای برتر و جوانان دانشگاهی که در عرصه‌های مختلف کشور خوش درخشیده‌اند، باید در آینده موفقیت‌های گذشته را تکمیل کرده و بر روی بنای پیشرفت و تمدن اسلامی طبقات دیگری اضافه کنند.
تولیت آستان قدس رضوی خطاب به نخبگان جوان کشور تأکید کرد: استعداد و هوش خود را به کار بگیرید، کسب تحصیل و دانش کرده و کشور را برای ظهور حضرت امام زمان(عج) آماده کنید.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود