حاج قاسم مردی زلال از جنس مهربانی

۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۶
امروز چهارمین سالگرد درگذشت مردی است که عمر خویش را وقف خدمت به محرومان و مستضعفان کرد.

مردی که برای گره‌گشایی از کار مردم شب و روز نداشت و کاستن از غم‌های مردم رنج دیده را مهمترین رسالت خویش تعریف کرده بود.
حاج قاسم عقیلی منظومه و مجموعه‌ای از خدمات مخلصانه بود.
خادم با اخلاص حضرت امام رضا(ع)، خدمتگزار مهربان ضیوف الرحمن در سرزمین وحی، خدمتکار زائران عتبات عالیات، سینه زن و گریه کن امام حسین(ع) و در نهایت خدمتگزار محرومان که این آخرین را از سبک زندگی و سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام برداشت کرده بود.
حاج قاسم در نوکری اهل بیت(ع) صاحب سبک بود. دست رد به سینه احدی نمی‌زد، او به تأسی از سیره نبوی «طبیب دوار بطبه» بود، نمی‌نشست تا نیازمندان برای طلب کمک به او مراجعه کنند، خود پیشقدم می‌شد و به دنبال‌شان می‌رفت.
مهمترین دغدغه زندگی‌اش دانش آموزان محروم بودند. همیشه می‌گفت که جامعه سالم و کارآمد نتیجه مدرسه خوب و سالم است.
برای معلم‌ها بیشترین احترام را قائل بود و آنان را حسابی تکریم می‌کرد.
مهمترین ویژگی حاج قاسم این بود که خودش بود و شبیه هیچکس نبود.
یادم هست در شب میلاد حضرت رضا(ع) مدیرعامل یکی از مجموعه‌های مشهد که تمام در و دیوار شهر پر بود از تبلیغاتش پیغام فرستاد که 100 میلیون تومان می‌دهم یک شب نام برند تجاری ما را بالای ایستگاه نصب کن.
حاج قاسم گفت: اینجا فقط یک نام دارد آن هم «جواد الائمه» است.
افتخارش نوکری اهل بیت(ع) بود و خداوند به خاطر این خلوص و صداقت در خدمت به او عزت بخشید.
هنوز صدایش در گوشم طنین انداز است:
«من می‌گویم یک عده‌ای بودند، رفتند و حالا شما آمدید. حالا شما هم باید قدر بدانید. بدانید که یک روز حکم شما تمام می‌شود و گروهی دیگر می‌آیند. پس کاری کنید که در زمانی که رفتید غصه نخورید چرا نتوانستید برای مردم کاری انجام بدهید. آقایان خودکار سبزها شما پیش خدا مسئول هستید.
اگر مومنی صدای نیاز یک مومن دیگری را بشنود، ولی اقدامی انجام ندهد... عین کسانی است که بدون وضو و غسل بیایند در صف بایستند و نماز بخوانند. ارزش ندارد. این امام رضا (ع) که در دنیا به ما رسیده است و قسمت است در جوارش هستیم، باید قدرش را بدانیم. متاسفانه ما همان‌طور که قدر امام رضا (ع) و خواهر بزرگوارشان را نمی‌دانیم، قدر رهبرمان را هم نمی‌دانیم. این رهبر بزرگوار از ما چه می‌خواهد، می‌خواهد به این مردم خدمت کنیم. واقعا این بچه‌های پایین شهر مظلومند و همه خودکار سبزها مسئولند که به آن‌ها برسند. این‌ها هیچ وابستگی ندارند فقط به گنبد نگاه می‌کنند و می‌گویند: یا امام رضا (ع) ما فقط تو را داریم...»
خدایش بیامرزد و با موالیان معصومش(ع) محشور گرداند.

محمد بحریار

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید