محمد صادق مروارید:

برندسازی موجب ایجاد هویت و ارزش می شود

۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۸:۰۶
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی گفت: برندسازی نه تنها موجب بیشتر شناخته شدن برند در جامعه می شود، بلکه ایجاد هویت و ارزش برند را در پی خواهد داشت.

محمد صادق مردارید در گفت و گو با آستان نیوز درباره اقدامات صورت گرفته توسط شرکت نان قدس رضوی در زمینه برندسازی بیان کرد: در این راستا برندها و بسته بندی های مختلف شرکت که موجب تازگی برندهای قدیمی می شود، باز طراحی شده است.
وی ادامه داد: همچنین بخش ارتباط با مشتریان که با دریافت شکایات و پیشنهادات و انجام فعالیت های رضایت سنجی، راهکارهای مشتری محور و نتایج کمی درباره برند را در اختیار شرکت قرار می دهد، راه اندازی شده است.
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی، راه اندازی بخش تحقیقات بازار و انجام دو تحقیق بزرگ علاوه بر کارهای جاری را یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته به منظور برندسازی عنوان کرد.
وی ادامه داد: ضمن اینکه حضور بیشتر در فضای مجازی و قدرت بخشیدن به سایت شرکت، موجب اطلاع رسانی بیشتر و افزایش ارتباط با مشتریان شده است.
مروارید با بیان اینکه طراحی نماد آهو توسط شرکت نان قدس رضوی جایگاه برند را در ذهن مشتریان و مخاطبان بالا خواهد برد، افزود: همچنین برندهای شرکت با هدف جلوگیری از سواستفاده، ثبت حقوقی شد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از فعالیت های انجام شده، تغییر استراتژی نام گذاری برندها از روش کارکردی مانند کیک صبحانه یا دونات رضوی به طراحی نام یونیک مانند کیک کشمشی دو قلو با عنوان کارن بوده است.
مروارید با اشاره به لزوم ارتباط مستقیم با مصرف کنندگان گفت: بدین منظور نقاط برخورد مشتری با شرکت از طریق راه اندازی کارخانه تولید تهران، پخش و کیوسک های این شهر افزایش یافت.
وی ادامه داد: همچنین راه اندازی فروشگاه های طبرسی، قنادی مشهد و فروشگاه شیراز، افزایش ارتباط مستقیم با برند رضوی را به دنبال داشته است.
مروارید از اجرای کمپین های تخفیف توسط شرکت نان قدس رضوی خبر داد و افزود: خوشبختانه این امر موجب افزایش وفاداری بیشتر مشتریان به برند شده است.
وی ادامه داد: این شرکت همچنین تسهیلات درون شرکتی مانند ورزشگاه را درون شرکت نان رضوی ویژه کارکنان به منظور رفاه و وفاداری بیشتر آن ها به برند رضوی راه اندازی کرده است.
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی افزود: برند با تبلیغات صرف ساخته نمی شود و حاصل تمام فعالیت های مدیران و کارکنان است که باید ذهنیت کاملاً یکسانی داشته باشند.
وی مهم ترین روش ایجاد فروش بالا برای شرکت را به وجود آوردن برندی قدرتمند عنوان کرد و گفت: هر چقدر برند نان رضوی قدرتمندتر شود، امکان افزایش تولید، افزایش خطوط تولید، استخدام کارکنان بیشتر و در نتیجه رونق اقتصادی بیشتر خواهد بود.
مروارید ادامه داد: هر چند در این زمینه سرمایه گذاری هایی انجام شده است، اما به هیچ وجه کافی نبوده است.، به گونه ای که یکی از مهم ترین تهدیدات پیش رو این است که نوجوانان خیلی با برند نان رضوی آشنایی ندارند در حالی که برخی شرکت ها در این زمینه سرمایه گذاری های مناسبی انجام داده اند.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود